ایرنا/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: ۱۰ دستگاه موتور سیکلت سنگین غیرمجاز در اراک توقیف و متهمان با صدور قرار تأمین مناسب بازداشت شدند.

عباس قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی اظهار کرد: دستور پاکسازی شهرهای استان از اراذل و اوباش که با موتور سیکلت اقدام به مزاحمت و حرکت‌های نمایشی و آلودگی صوتی هنجارشکنانه می‌کنند از سوی دادستانی اراک صادر شده و نیروی انتظامی وظیفه دارد نسبت به این مهم در تمام ساعات شبانه‌روز اقدام کند.
وی ادامه داد: پاکسازی اراذل و اوباش با هدف تامین امنیت و آسایش عمومی اقشار مختلف مردم یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی است و در این وظیفه خطیر هیچ نوع کوتاهی از دستگاه‌های مسوول پذیرفتنی نیست.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در خصوص اقدامات دستگاه قضا در مقابله با گسترش ویروس کرونا نیز گفت: براساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی این استان تمامی پاساژها، بازارها و مراکز خریدتا ۱۶ فروردین ماه جاری تعطیل است و اخطارهای لازم از سوی دادستانی به عموم کسبه و فعالان اقتصادی این مجموعه‌های تجاری ارسال شده است.
قاسمی بیان کرد: با توجه به اینکه حفظ بهداشت عمومی جزو حقوق عامه محسوب می‌شود دستگاه‌های مسوول باید دستورالعمل جامع و کامل بهداشتی شامل نحوه پوشش فروشندگان، نحوه چینش اجناس، چگونگی پاکسازی محل‌هایی که مراجعین با آنجا تماس مستقیم دارند، عدم دریافت وجه نقد و ممنوعیت بازپس‌گیری اجناس به فروشندگان را تهیه و جهت اجرا به کسبه ابلاغ شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f