ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ۹۲ ایستگاه جاده‌ای حفظ سلامت با محوریت غربالگری کرونا در این استان فعالیت می‌کنند.

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: در این ایستگاه‌های مستقر در جاده‌های اصلی و فرعی استان و پلیس‌ راه‌های استان، آزمایش‌های اولیه و غربالگری بیماری کووید-۱۹ انجام می‌شود و افراد مشکوک به ابتلا به ویروس به سوی کمپ‌های برقرار شده، هدایت می شوند.
وی اضافه کرد: این ایستگاه‌ها با مشارکت نهادهایی مانند هلال احمر، نیروی انتظامی، راهداری، شهرداری و دهیاری ها فعالیت می‌کنند تا میزان احتمال ویروس کرونا به حداقل کاهش یابد.
شیشه‌فروش با بیان اینکه در اکیپ‌های شبانه روزی مقابله با کرونا فعال در استان، نهادهای نظامی و نیروهای مسلح هم سهیم هستند، گفت: ریشه کنی این بیماری و بازگشت به زمان عادی نیازمند مشارکت همگانی و مسئولیت پذیری مردم برای ماندن در خانه است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به فعالیت ۶۴۰ تیم در استان برای اجرای عملیات ضدعفونی و مقابله با ویروس، تصریح کرد: اماکن عمومی، عابربانک‌ها و هر محلی که احتمال وجود ویروس در آن بالاست بوسیله مواد ضدعفونی کننده استاندارد و مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت سم‌پاشی می شود.
شیشه‌فروش با تاکید بر ماندن در خانه برای هم استانی‌ها و سایر هموطنان اظهار کرد: سفر درون استانی و سفر از دیگر استان‌ها به داخل استان مخاطرات جدی کرونا و سیلاب را به دنبال دارد، بنابراین از مردم می‌خواهیم از مسافرت به این خطه بپرهیزند و سفرهای شهرستان به شهرستان هم لغو شود.
وی خاطرنشان کرد: هر اکیپ و هر گروه فعال در سطح استان دارای پروتکل بهداشتی و اجرایی مورد تایید نهادهای متولی است تا عملیات پزشکی و حفظ سلامت با استاندارد مورد نیاز انجام گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18