ایرنا/ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ۲ شکارچی متخلف را که اقدام به شکار پرنده دراج و کبوتر کرده بودند دستگیر کردند.

مصطفی استاد چینی گر، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول اظهار کرد: در پی گشت و کنترل زیستگاه ها و شکارگاه های شهرستان دزفول، پرسنل یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان یک دستگاه خودرو را متوقف و ضمن دستگیری ۲ نفر متخلف شکار غیرمجاز، چند قطعه پرنده حمایت شده دراج و کبوتر و یک قبضه اسلحه شکاری را از متخلفان کشف و ضبط کردند.
وی افزود: پرنده دراج از جمله گونه های حمایت شده است که به دلیل شکار غیرمجاز و تخریب زیستگاه های آن، جمعیت آن کاهش یافته لذا هرگونه شکار و صید آن در فصول مختلف سال ممنوع و غیر قانونی است.
شهرستان دزفول با دارا بودن زیستگاه های متنوع و بکر، از غنا و تنوع زیستی قابل توجهی برخوردار است؛ که در حال حاضر هرگونه شکار و صید گونه های جانوری ممنوع وغیر قانونی است.

دستگیری شکارچی پرندگان وحشی در پارک ملی دز

رییس اداره پارک ملی دز نیز گفت: یک شکارچی پرندگان وحشی در پارک ملی دز قبل از اقدام به شکار شناسایی و دستگیر شد.
رضا قپانچی پور افزود: طی گشت و کنترل منطقه پارک ملی دز با هدف جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز، محیط بانان این اداره قبل از انجام شکار پرندگان وحشی موفق به کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری و خروج آن از منطقه شدند.
وی افزود: هرگونه اقدام به شکار بدون کسب مجوز از سازمان محیط زیست ممنوع و غیرقانونی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335