ایرنا/ اداره کل هواشناسی قزوین با صدور نخستین اطلاعیه خود در سال جدید نسبت به بارش باران، رعد و برق و آبگرفتگی سطح معابر استان در اوایل هفته آینده هشدار داد.

مریم بهروزی، کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین اظهار داشت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی جدید، از بعدازظهر شنبه هفته آینده تا دوشنبه شاهد بارش باران، رعد و برق و وزش لحظه‌ای بادهای شدید در سطح استان خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در فصل بهار بارش‌ها بیشتر خاصیت رگباری دارند، تصریح کرد: با ورود این سامانه جدید بارشی احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی و اختلال در ترددهای جاده‌ای و همچنین اصابت صاعقه در نواحی مرتفع و کوهستانی وجود دارد.
این کارشناس هواشناسی اضافه کرد: به رانندگان توصیه می‌شود تا ضمن احترام گذاشتن به قوانین رانندگی و تعهد به پویش در خانه بمانیم، در صورت سفر با احتیاط کامل رانندگی کرده و کوهنوردان نیز از هرگونه صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
وی ادامه داد: برآخرین اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، امروز و فردا با گذر امواج کم‌دامنه شاهد آسمانی نیمه‌ابری تا تمام ابری و در پاره‌ای مناطق بارش‌های پراکنده در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.
بهروزی یادور شد: در شبانه‌روز گذشته آوج با صفر و قزوین با ۱۸ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و کمینه دمای شهر قزوین نیز طی این مدت ۳ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9