ایرنا/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با فعال شدن کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولید ملزومات مورد نیاز مردم و مراکز درمانی تاکنون ۴۷۲ هزار ماسک در این استان تولید و توزیع شده است.

سعید زرین فر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اظهار کرد: از این تعداد ماسک تولیدی ۳۵هزار و ۷۳۰ عدد ماسک N۹۵ بوده که در اختیار مراکز درمانی استان بوشهر قرار گرفته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر اضافه کرد: همچنین تاکنون ۱۴۳ هزار عدد ژل و محلول ضد عفونی کننده در این استان تولید و در اختیار مردم قرار گرفته است.
وی یادآور شد: تاکنون یک هزار و ۱۱۵ دستکش واینیل و بیش از ۷۰ هزار دستکش لاتکس و بیمارستانی تولید و توزیع شده است.
معاون استاندار بوشهر افزود: همچنین افزون بر این، تولید ۲۴۷ هزار جفت دستکش یکبار مصرف را از دیگر برنامه‌های ستاد استانی مقابله با کرونا در استان است.
زرین‌فر با اشاره به خدمات فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی در راستای کمک به مقابله با ویروس کرونا، افزود: فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی بوشهر کالاها و تجهیزات مورد نیاز جامعه در مقابله با ویروس کرونا را از خارج وارد و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: ۲۹۰ کارتن ۲۴ تایی ژل ۵۰۰ میلی‌لیتری به ارزش افزون بر ۲.۵ میلیارد ریال وارد استان شده است.
زرین فر اضافه کرد: همچنین فعالان اقتصادی بوشهر دو هزار دست لباس مخصوص پزشکان و پرستاران به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال را تامین و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند.
وی تامین ۲۰ هزار ماسک N۹۵، تب سنج لیزری، دو هزار ست استریل، ۱۰۰ هزار دستکش لاتکس، دو هزار عینک بیمارستانی، دو هزار شیلد صورت، ۱۰۰ اکسیمتر و دیگر لوازم پزشکی را از دیگر خدمات اتاق بازرگانی بوشهر در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.
زرین‌فر گفت: فعالان اقتصادی بوشهر علاوه بر تامین تجهیزات درمانی، سرمایه در گردش کارگاه‌های تولیدی ماسک، دستکش و محلول‌های ضدعفونی را نیز تامین و پرداخت کردند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22