ایرنا/ رییس مجمع سلامت قم از تصمیم جدید درباره دریافت ۱۰ درصد هزینه‌های درمان بیماران با مشکلات حاد تنفسی و کرونایی انتقاد کرد.

حسن آقاجانی، رییس مجمع سلامت قم با انتقاد از تصمیم جدید درباره دریافت ۱۰ درصد هزینه‌های درمان بیماران با مشکلات حاد تنفسی و کرونایی، گفت: این اقدام مانع از مراجعه بسیاری از مبتلایان به مراکز درمانی می‌شود.
آقاجانی اضافه کرد: در حالی‌که شرایط اقتصادی مردم به دلیل شیوع کرونا افت شدید پیدا کرده و اقشار متوسط و ضعیف در فشار بیشتر اقتصادی هستند، اجرای این سیاست مانع از معرفی افراد مبتلا به دلیل عدم تامین هزینه‌های درمان می‌شود.
وی ادامه داد: وقتی بسیاری از کادر درمانی، پزشکان و پرستاران، گروه‌های جهادی، بخش خصوصی و خیرین و به‌صورت جهادی در میدان مبارزه با این ویروس هستند، دریافت فرانشیز به هر دلیل و توجیهی، تمام تلاش‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
رییس مجمع خیرین سلامت استان قم گفت: اگر بحران کرونا شرایط جنگی است پس تدابیر متناسب با این شرایط نیز باید اندیشیده شود، چرا وقتی همه به دنبال کمک به بهبود این شرایط و مقابله با کرونا هستند، باید شاهد چنین دستورالعملی از سوی وزارت بهداشت باشیم.
آقاجانی افزود: از سران قوا به‌ویژه ریاست مجلس شورای اسلام و نماینده مردم قم در خانه ملت، درخواست می‌کنم نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در جهت حل این مشکل که سبب مشکلات بزرگ‌تری خواهد شد اقدامی عاجل کنند.
وی اضافه کرد: وقتی همه پای‌کار هستند چرا بیمه‌ها هزینه‌های درمان بیماران کرونایی را بر عهده نمی‌گیرند؟ تمام بخش‌های دولتی، خصوصی و جهادی با تمام توان در مقابل این ویروس صف‌آرایی کرده‌اند و در این وضعیت اتخاذ چنین تصمیماتی سبب دل‌نگرانی بیماران می‌شود.
رئیس مجمع خیرین سلامت قم با اشاره به شرایط خاص کشور و وضعیت بد اقتصادی مردم تصریح کرد: بیماران نباید دغدغه دیگری جزء درد بیماری داشته باشند و دغدغه ندادن پیکر متوفیان به خاطر نداشتن پول و دریافت مبالغ درمان باید برطرف شود.
وی اظهار داشت: تامین تجهیزات درمان و ارتقای امکانات، وظیفه دولت است که آن را رفع کند نه اینکه بحران جدیدی بیافریند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99