فارس/ هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ناپایداری جوی برای استان تا اواسط هفته آینده پیش‌بینی کرد.

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی از امروز تا اواسط هفته بعد، جو استان ناپایدار است.
امروز و فردا این ناپایداری‌ها سبب بارش‌هایی در بخش‌هایی از استان بویژه نواحی شمالی و شرقی خواهد شد اما از بعدازظهر شنبه و به خصوص روز یکشنبه با تقویت سامانه، برای تمامی مناطق استان بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
هواشناسی همچنین طی اطلاعیه‌ای آورده است: سامانه بارشی اواخر وقت جمعه هشتم فروردین در پاره‌ای از مناطق استان آغاز و با تقویت آن طی روز یکشنبه تمامی مناطق استان را فرا می‌گیرد.
با ورود این سامانه بارشی، بارش باران همراه با رعد و برق و کاهش نسبی دما وزش باد شدید لحظه‌ای، گاهی تگرگ و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
ضمن اینکه آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید و اختلال تردد در محورها دور از انتظار نیست.
هواشناسی به مردم توصیه کرد از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها یا مسیل‌ها دوری کنند، همچنین احتیاط در تردد جاده‌ای، اجتناب از چرای دام در مناطق مستعد سیل و رعد و برق و پرهیز از هرگونه فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و به کارگیری تمهیدات لازم برای کاهش خسارت به محصولات کشاورزی مد نظر افراد قرار گیرد.
طبق اعلام هواشناسی این سامانه بارشی روز دوشنبه از جو استان خارج می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277