ایرنا/ فرماندار دهلران گفت: ۶۰ درصد جمعیت این شهرستان معادل ۲۰ هزار نفر در سامانه غربالگری کرونا ثبت نام کردند.

مجید عسگری، فرماندار دهلران اظهار کرد: نزدیک به ۲۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان در قالب ۹ هزار و ۵۰۰ خانوار در طرح غربالگری سلامت به آدرس سامانه salamat.gov.ir مشارکت کردند.
وی با اشاره به تاثیرات کرونا بر سلامت جسمی و روحی مردم، بیان کرد: بایستی از تمام تجهیزات، امکانات، ظرفیت ها و اختیارات برای کاهش شیوع کرونا و نگرانی مردم بهره گرفت و همه در این زمینه مسئول هستند.
فرماندار دهلران بر ضرورت طولانی کردن شیب ابتلا و فرصت دادن به تجهیزات و نیروها برای مقابله بیشتر با کرونا گفت: همه باید بر این مهم تمرکز و همکاری داشته باشند تا تلفات مادی و معنوی به حداقل برسد.
عسگری خواستار اجرای تصمیمات ستاد کرونا در شهرستان توسط همه اعضا با بهره‌گیری از همه امکانات و ظرفیت‌ها شد و افزود: فرصت آزمون و خطا نداریم و همه وظیفه داریم در این نبرد به سلامت جامعه کمک کنیم.
وی با اشاره به حداقل رساندن تعطیلی بازار یادآور شد: تعطیلی واحدهای غیرضروری، شیفت‌بندی برخی اصناف، تشدید بازرسی‌ها، جلوگیری از چادر زدن در طبیعت و جلوگیری از ورود و خروج و مرخصی های درون شهری و برون شهری به سربازان به‌شدت دنبال و عملیاتی شوند.
فرماندار دهلران از تشدید کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه غیربومی به شهرستان در ایست و بازرسی سپتون خبر داد و گفت: تمام مسیر های منتهی به اماکن تفریحی ازجمله آبگرم، پارک طالقانی و پارک باهنر مسدود است و تنها به ماشین های سوخت رسان، حمل مواد غذایی و بهداشتی اجازه ورود می دهیم و از همشهریان خواستاریم از مراجعه به اماکن تفریحی شهرستان خودداری کنند.
رئیس ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان دهلران با اشاره به ترددهای عشایر کوچرو در داخل شهرستان افزود: عشایر حق تردد در مسیرهای داخل شهرستان ندارد و باید در محل هایی که هستند بمانند و تا ۱۵ فروردین بطور کامل منطقه را ترک کنند.
فرماندار دهلران گفت: نیاز است نقاهتگاه بیماران کرونایی در شهرستان راه اندازی شود و در این زمینه نیاز است سپاه در خصوص قرارگاه راهیان نور برای این منظور همکاری کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a