ایرنا/ مسؤول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون پنج هزار و ۱۲ مبتلا به عفونت های تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند.

حمیدرضا رحیمی، مسؤول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: سه هزار و ۲۵۶ نفر از بیماران بستری شده بر اثر کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی ظرف ۳۰ بهمن تا ششم فروردین ماه جاری، بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.
وی اضافه کرد: سه هزار و ۶۶ نفر از مجموع بیماران مشکوک به کرونا در خراسان رضوی مربوط به مشهد و ۱۲ شهرستان دیگر زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و ۷۶۱ نفر از این تعداد بهبود یافته و از بیمارستان راهی منزل شده‌اند.
مسؤول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این مدت ۸۲۰ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی نیز در بیمارستان‌های زیر نظر دانشکده علوم پزشکی نیشابور که شهرستان فیروزه را نیز زیر پوشش دارد بستری شده‌اند که ۶۴۰ نفر از این تعداد نیز با دریافت خدمات‌ درمانی سلامتی خود را باز یافته‌اند.
رحیمی افزود: ۴۲۴ بیمار حاد دستگاه تنفسی نیز ظرف همین مدت در مراکز درمانی حوزه جغرافیایی تحت مسوولیت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه بستری و تاکنون ۳۵۳ نفر از آنها درمان و از بیمارستان مرخص شده‌اند.
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار که پنج شهرستان خوشاب، جوین، جغتای، داورزن و سبزوار را در غرب خراسان رضوی زیرپوشش دارد ظرف همین مدت ۲۷۳ بیمار حاد تنفسی داشته است که ۱۷۰ نفرشان درمان شده و بهبود یافته‌اند.
مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین به وضعیت حوزه جغرافیایی دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام اشاره و اضافه کرد: ۲۳۵ نفر در این منطقه به خاطر عفونت حاد تنفسی در بیمارستان بستری شدند که با تلاش پزشکان و پرستاران ۱۹۰ نفر از آنان تاکنون سلامتی خود را بازیافته‌ و به منزل بازگشته‌اند.
رحیمی تعداد افراد بستری در حوزه دانشگاه علوم پزشکی گناباد را نیز ۱۹۴ نفر اعلام و بیان کرد: تاکنون ۱۴۲ نفر از این بیماران نیز درمان شده‌اند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید