ایرنا/ مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به نقشه‌های هواشناسی بارش‌های فصل بهار در این استان به صورت نرمال میانگین بلند مدت در مقایسه با سال قبل به سمت کاهش بارندگی پیش‌بینی شده است.

رحیم صدیقی مدیرکل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه پیش بینی فصل بهار همواره از ۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد پایش می‌شود، اظهار داشت: ماه اول بازده زمانی این پایش‌ها از ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین انومالی مثبت بارش در استان بود که تاکنون این پیش بینی محقق شده است.
وی اضافه کرد: نقشه بارش از ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت بیانگر آنومالی (ناهنجاری) منفی بارش در استان است که این ناهنجاری‌ها در شرق استان منفی ۱۵ میلی‌متر و در بقیه نقاط استان منفی ۱۰ میلی‌متر پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی کردستان یادآور شد: پیش بینی وضعیت بارش‌های ۱۰ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد در این استان بر اساس نقشه بارش به جز بخش‌های محدودی از شمال غرب استان که تمایل به افزایش اندک بارش نسبت به نرمال دارد در دیگر نقاط نرمال است.
وی تاکید کرد: پیش بینی دما در بازه زمانی ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت در محدوده نرمال است و از ۱۱ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد نیز بخش‌هایی از جنوب و غرب نرمال و در بقیه نقاط نیم تا یک درجه سلسیوس بیشتر از نرمال پیش بینی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34