ایرنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: سال گذشته یک هزار و ۲۸۷ فقره پرونده برای متصرفان تشکیل و ۹۴۵ هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان با حکم قضایی رفع تصرف شد.

سعدی نقشبندی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اظهار داشت: این میزان رفع تصرف بر اساس اجراییه صادره واحدهای اجرای احکام دادگستری شهرستان‌ها انجام شد.
وی افزود: در این مدت جرایم و تخلفات ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع در خصوص قطع درختان ۱۳۱ فقره پرونده و به میزان ۱۳ هزار و ۶۸۶ اصله درخت و نهال و همچنین در اجرای ماده ۴۳ قانون مذکور ۳۸ فقره پرونده برای بوته کنی تشکیل شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان ادامه داد: برای اجرای ماده ۴۸ قانون مربوط به قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی ۲۵ فقره پرونده به میزان ۹۳ هزار و ۷۳۴ کیلوگرم تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.
نقشبندی یادآور شد: با هدف برخورد با تخریب و تصرف در اراضی منابع طبیعی تاکنون یک هزار و ۲۱۵ فقره پرونده و برای مساحت یک هزار و ۲۱۵ هکتار تشکیل شده که در اجرای مفاد ماده ۵۵ و تخریب و تصرف عدوانی بوده است.
وی گفت: در شرایط مطلوب صیانت و حفاظت از هر ۱۰ هزار هکتار جنگل و هر ۵۰ هزار هکتار مرتع به تفکیک یک نفر نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز است و انتظار می‌رود خود مردم و فعالان منابع طبیعی نیز به عنوان حافظان انفال الهی در این خصوص همکاری و مشارکت فعالانه در حفاظت از منابع طبیعی داشته باشند تا بتوان این ثروت‌های خدادادی را به خوبی حفاظت کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34