ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: روند درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان ادامه دارد و تاکنون ۱۰۳ نفر توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند البته همچنان پیشگیری بسیار بهتر از درمان برای غلبه بر این بیماری است.

هومن قصری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: روند درمان تمام این بیماران به صورت قطعی پایان پذیرفته و ۱۰۳ بیمار بهبود یافته دوران قرنطینه ۱۴ روزه خود را سپری کرده‌ و اکنون می توانند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهند.
وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۹۲۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری شده اند، اضافه کرد: این تعداد شامل افراد مشکوک، بیمار و ترخیص یافته است و تعداد بستری شدگان در حال حاضر در استان ۱۲۴ نفر است.
قصری گفت: از این تعداد، ۲۹ نفر در بیمارستان توحید سنندج، ۶ نفر در بیمارستان بعثت سنندج، ۴۳ نفر در بیمارستان امام خمینی سقز، ۱۱ نفر در بیمارستان تامین اجتماعی سقز، هشت نفر در بیمارستان شهید بهشتی قروه، ۱۵ نفر در بیمارستان رازی بانه، چهار نفر در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار، پنج نفر در دیواندره، یک نفر در بیمارستان بوعلی مریوان، یک نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد بستری هستند.
وی درباره وضعیت بیماران بستری در مراکز درمانی استان هم گفت: سقز، سنندج و بانه بیشترین آمار بستری شدگان را دارند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به جان باختن ۴۰ بیمار از ابتدای شیوع بیماری در استان تا امروز اشاره کرد و افزود: از این تعداد جواب آزمایش ۳۴ نفر مثبت بوده و جواب آزمایش ۶ نفر نیز منفی بود.
به گفته وی، از تعداد فوت شدگان، ۱۷ نفر در سقز، سه نفر در سنندج، ۶ نفر در قروه، هشت نفر در بانه، مریوان، بیجار و کامیاران در هر کدام ۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
قصری به ابتلای کودک در استان به کرونا اشاره کرد و افزود: سه مورد از مبتلایان کودکان ۵، ۶، و هشت ساله هستند و این نشان دهنده تغییر رفتار ویروس است.
وی گفت: اطلاعات و یافته های اولیه این بیماری از مرکز شیوع بیماری در چین بوده که نشان می داد کودکان زیر ۱۰ سال به این بیماری مبتلا نمی شوند و در گروه سنی زیر ۱۵ سال هم مرگ و میر ندارد ولی با توجه به تغییر رفتار ویروس در کشورهای مختلف و از بدنی به بدن دیگر، در ایران، اروپا و آمریکای شمالی شاهد ابتلای کودکان نیز هستیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از والدین خواست تا تمام مسائل بهداشت فردی را که برای خود رعایت می کنند برای کودکان هم در نظر بگیرند و از حضور آنان در بیرون از خانه ممانعت کرده و از بوسیدن بچه ها توسط افراد مشکوک جلوگیری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34