ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: پیش‌بینی‌های هواشناسی حاکی از سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در پنج روز آینده بوده و لازم است مردم جوانب احتیاط را رعایت کنند.

محمد فلاحی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان اظهار داشت: طبق اخطاریه شماره ۲ سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز، بارش شدید باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف به عنوان مخاطره پیش بینی شده، از این رو رعایت جوانب احتیاط توسط همه مردم از جمله در مناطق روستایی ضروری است.
وی اضافه کرد: احتمال وقوع سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر شهری، اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد از اثرات این سامانه بارشی اعلام شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان یادآور شد: لازم است تمام دستگاه های خدمات رسان و امداد رسان با اولویت مدیریت سدها، تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله‌ گرفتن مردم، کشاورزان و باغداران از رودخانه‌ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده‌ای و اجتناب از سفرهای غیر ضروری اتخاذ شود.
معاون توسعه پیش بینی هواشناسی کردستان نیز در این ارتباط گفت: فعالیت این سامانه از امروز پنجشنبه هفتم تا اواخر دوشنبه ۱۱ فروردین ادامه دارد و بارش های رگباری با احتمال رعد و برق، بارش تگرگ و وزش باد (گاهی شدید) در ارتفاعات و نواحی سردسیر امکان بارش برف و کولاک از مخاطره‌های این سامانه است.
علی پناهی افزود: این سامانه بیشتر نقاط استان را فرا می‌گیرد اما در روز پنجشنبه بخش‌های مرکزی، شرقی و جنوب شرقی استان به‌ویژه بیجار، قروه، دهگلان، منطقه شرق دیواندره و شرق شهرستان های سنندج و کامیاران را در بر گرفته و بطور متوسط ۱۵ تا ۳۰ میلی متر و دیگر نواحی ۵ تا ۱۰ میلی متر بارش به همراه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در روز شنبه نیز در مریوان، بانه، سروآباد، منطقه اورامان و سرشیو مریوان شدت و میزان بارش بیشتر پیش‌بینی شده است و میزان بارش‌ها در این مدت در نواحی اشاره شده بطور متوسط ۲۵ تا ۴۰ میلی متر برآورد شده و در دیگر نواحی کمتر از ۱۰ میلی متر است.
پناهی یادآور شد: فعالیت این سامانه در در روزهای یکشنبه و دوشنبه اغلب به صورت رگباری و بارش پراکنده خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34