تسنیم/ مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم، از کاهش 71 درصدی تعداد خودروهای واردشده به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محمدحسن کلهری، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم با اشاره به شرایط بحرانی اپیدمی ویروس کرونا در کشور و استان قم اظهار داشت: امسال تعطیلات نوروز با توجه به گسترش ویروس کرونا و لزوم رعایت قرنطینه خانگی آمار ورود و خروج خودروها با تغییرات چشمگیری ثبت‌شده است.
وی با مقایسه تعداد خودروهای ورودی و خروجی استان قم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزود: بر طبق آمارهای ثبت‌شده در تاریخ 5 فروردین تعداد خودروهای ورودی به شهر عدد 53 هزار و 465 وسیله بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 65 درصد کاهش نشان داده می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم تعداد خودروهای واردشده به استان را نیز در تاریخ 5 فروردین بیش از 46 هزار خودرو اعلام کرد و گفت: تعداد خودروهای واردشده به استان نیز با 71 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت‌شده است.
وی با ابراز گلایه از عدم رعایت قرنطینه خانگی و ورود مسافران به شهر قم تصریح کرد: با وجود کاهش چشمگیر ورود مسافران به شهر قم در مقایسه با سال‌های گذشته اما انتظار ما از مردم بیشتر بوده و باید لزوم حفظ قرنطینه خانگی را جدی بگیرند.
کلهری به ارائه آمارها از 25 اسفندماه 98 تا امروز پرداخت و خاطرنشان کرد: تعداد خودروهای واردشده به استان از تاریخ 25 اسفندماه تا امروز بیش از 574 هزار و 805 خودرو بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 64 درصد کاهش ثبت‌شده است.
وی با تأکید دوباره بر عدم انجام سفرهای غیر ضروری ادامه داد: تعداد خودروهای ثبت‌شده ورودی به استان نیز بیش از 602 هزار و 263 وسیله بوده که 65 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم تعداد انباشت خودرو در قم را بیش از 5 هزار خودرو اعلام و بیان کرد: تعداد خودرویی که در تاریخ 5 فروردین از شهر خارج‌شده 48 هزار و 190 وسیله است که با توجه به آمار ورودی در این تاریخ 5 هزار و 275 خودرو در شهر قم توقف داشته‌اند.
وی با درخواست دوباره از مردم برای رعایت قرنطینه خانگی ابراز کرد: کاهش چشمگیر سفرها نسبت به مدت مشابه در سال‌های گذشته قابل‌توجه است اما انتظار ما از مردم بیشتر بوده و باید مردم خطر انتقال و گسترش ویروس کرونا را جدی بگیرند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99