شبستان/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: به طور متوسط روزانه هفت بیمار مشکوک به کووید ۱۹در بخش «کرونا» بیمارستان پیمانیه جهرم بستری شده اند.

«محمد رحمانیان» رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینحه تا کنون 177 بیمار مشکوک و مثبت به کرونا در بیمارستان پیمانیه بستری شده اند، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در جهرم، گفت: تعداد 162 بیمار در بخش کرونا و 15 بیمار در ICU بستری شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه تا کنون، 216 نمونه گیری از بیماران مشکوک به کرونا در جهرم انجام شده است، افزود: تعداد بیماران مثبت به این بیماری 43 مورد بوده است.
وی با اشاره به بیماران بهبود یافته از کرونا ویروس گفت: این بیماران پس از درمان و بهبود یافتن تحت نظر متخصصین عفونی و داخلی در خانه قرنطینه می شوند. متاسفانه یک بیمار کرونایی به دلیل داشتن بیماری زمینه ای فوت شد.
رحمانیان با اشاره به ظرفیت تخت های بستری در بخش کرونا بیمارستان پیمانیه گفت: این بخش دارای 60 تخت بستری و 15 تخت ICU است.
به گفته وی تعداد کادر پرستاری فعال این بخش 75 نفر است و 16 پزشک که شامل متخصصین عفونی، رادیولوژیست، فوق تخصص ICU، پزشک ICU و اینترن در حال خدمت به این بیماران هستند.
وی با اشاره به اینکه از 6 اسفند ماه 98 تا پنجم فروردین ماه 99، متوسط روزانه نمونه گیریی سرپایی و بستری بیماران مشکوک به کرونا هشت مورد بوده است، خاطرنشان کرد: به طور متوسط روزانه هفت بیمار مشکوک به کووید 19در بخش کرونا بیمارستان پیمانیه بستری شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه از دهم اسفند تا کنون2 هزار و 230 نفر توسط متخصصین عفونی معاینه شده اند، یادآور شد: همین طور ویزیت متخصصین داخلی از این تاریخ تا امروز یک هزار و 855 نفر بوده است.
رحمانیان در پایان گفت: روزانه به طور متوسط ویزیت سرپایی متخصصین عفونی در درمانگاه شماره چهار جهرم 150 نفر گزارش شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913