تسنیم/ استاندار مرکزی گفت: هیچ خودروی با پلاک غیربومی اجازه ورود به استان مرکزی را ندارد.

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی در حاشیه جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی با اشاره به مهم‌ترین مصوبات این جلسه اظهار داشت: با توجه به طرح مصوبی که در ستاد ملی تایید و ابلاغ شد، در هفته آینده اعمال اقدامات سختگیرانه‌تر را در دستورکار قرارگاه استان گذاشتیم به طوری که در هفته آینده خروجی‌ها و ورودی‌های استان کاملا تحت کنترل قرار می‌گیرد و هیچ خودرو غیربومی قصد ورود به استان را نمی‌تواند داشته باشد.
وی افزود: خودروهایی که از استان عبور می‌کنند عمدتا خودروهای خدمات‌رسان، سوخت‌رسان و تامین مایحتاج ضروری و مهم مردم است که در غیراینصورت همه خودروها برگشت داده می‌شوند و 24 معبر در استان مرکزی با کنترل 24 ساعته برنامه‌ریزی کردیم و از 12 شب جمعه فعالیت خود را شروع می‌کنند.
استاندار مرکزی ادامه داد: همه پارک‌ها و بوستان‌های استان نیز بسته می‌شوند که شهرداری‌ها متولی این امر هستند، امسال 13 به در نداریم به سبب اینکه باید زنجیره تماس قطع شود و راه های ورود به مجتمع های گردشگری و طبیعتی بسته است به همین سبب عبور و مرور خودروها در روزهای 11، 12 و 13 فروردین در همه شهرهای استان ممنوع اعلام شده که هر کسی وارد شود با اعمال قانون و جریمه مشخص شده مواجه می‌شود بنابراین مردم باید در هفته آینده هم در منزل بمانند.
آقازاده تصریح کرد: ادارات استان نیز با حداقل نیرو باز هستند و حداکثر با یک سوم و حداقل با دو یا 3 نفر و 5 درصد نیرو در هفته آینده فعالیت می‌کنند بنابراین مردم هم کمتر به ادارات مراجعه کنند و کارهای اداری را به پس از آماده شدن وضعیت عادی جامعه موکول کنند.
وی بیان کرد: آمار مبتلایان به کرونا تا صبح امروز 987 نفر است که از این تعداد 626 نفر که 63 درصد کل افراد قطعی کرونایی هستند بهبود پیدا کردند و ترخیص شدند که آمار نسبتا خوبی است، غربالگری نیز به خوبی پیشرفت می‌کند و بیش از 58 درصد از جمعیت استان در غربالگری مورد تفحص و نظارت غربالگری قرار گرفتند که تقریبا تعداد 830 هزار نفر است.
استاندار مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی از تاریخ 8 فروردین رتبه بهتری کسب کرده به طوری که اکنون در رتبه نهم کشوری در زمینه تعداد مبتلایان هستیم که شرایط استان در حالت تثبیت است که باید این شرایط را حفظ کنیم که در موج دوم کرونا تاثیر زیادی در استان نداشته باشد اما اگر شرایط حفظ نشود موج دوم کرونا رتبه استان را جزو رتبه‌های نخست می‌کند.
آقازاده ادامه داد: در بخش تامین کالاهای مورد نیاز و ضروری مردم هیچ مشکلی وجود ندارد اما در زمینه توزیع کالاها تجمع در فروشگاه‌ها داریم که این تجمع برای خرید کالاهای ضروری باید تفکیک و در تعداد زیادی از فروشگاه‌ها توزیع شود تا میزان تجمعات کاهش یابد.
وی عنوان کرد: انبارها مملو از کالاهای مورد نیاز مردم است و کمبودی در این زمینه تا 4 ماه آینده وجود ندارد، دره گردو از شب گذشته نیز مسدود شد و مراکز گردشگری از جمله منطقه قره کهریز اراک، سد الغدیر ساوه و سایر مراکز تفریحی مصوب شد تا با نظارت فرمانداران منع تردد را داشته باشیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f