شبستان/ رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده از شناسایی منشا کرونا در آباده خبر داد و گفت: با شناسایی و تحقیقات به موقع زنجیره شناسایی و نگذاشتیم این ویروس از آباده خارج شود.

«کامران مهدوی» رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده ضمن تشکر از مردم فهیم آباده و مسئولان به واسطه همکاری صمیمانه ای که با مرکز بهداشت برای مبارزه با این ویروس دارند، گفت: منشا بیماری کرونا یکی از کارمندان ادارات آباده بوده که با مرکز بهداشت هم همکاری داشت و تشخیص داده شد، این فرد درمسافرت به اصفهان یا یزد به این ویروس مبتلا شد و ۱۷ نفر از نزدیکان و همکاران خود را نیز مبتلا کرده که با شناسایی و تحقیقات به موقع زنجیره شناسایی و نگذاشتیم این ویروس از آباده خارج شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده عنوان کرد: ۱۷ نفر را بستری کردیم که در آزمایش های به عمل آمده خوشبختانه تست کرونا ۱۱ مورد از اینان منفی و بقیه مثبت بودند.
وی افزود: تلاش ما براین است که با همکاری مردم زنجیره ابتلا به ویروس را در آباده بشکنیم و باید بگویم که این نتیجه مراقبت های ۲ هفته اخیر است که انجام شده وچنانچه قرنطینه سخت تر شود امیدوارم که زنجیره کرونا درآباده شکسته شود.
مهدوی در ادامه اظهار کرد: در این تعطیلات مردم خوب پای کار آمدند،‌ مردم از دید و بازید، مسافرت به خصوص به اصفهان و یزد و همچنین خروج از منزل به غیر از موارد ضروری بپرهیزند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان آباده با اشاره به اینکه سیزده بدر در خانه هایمان بمانیم و قرنطینه خانگی را جدی بگیریم، همچنین از ایجاد و راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در آباده خبرداد و گفت: به منظور مراقبت و پرستاری از بیمارانی که بدحال نیستند و احتیاج به مراقبت دارند، نقاهتگاه راه اندازی شده است.
این مقام مسئول باردیگر از مردم خواست تا ضمن رعایت بهداشت و مراقبت های بهداشتی چنانچه بسته هایی را از بیرون خریداری کردند، حتما قبل از مصرف ضد عفونی کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913