مهر/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از تعطیلی اتاق عمل‌ها در استان به جز موارد اورژانسی از نیمه دوم اسفند تاکنون خبر داد.

پرویز یزدان‌پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: تقریباً از نیمه دوم اسفند ماه اتاق عمل‌ها در استان به جز موارد اورژانسی تعطیل شد.
وی با بیان اینکه درمانگاه‌های داخلی و عفونی در تمام سطح شهرستان و استان فعال هستند، گفت: درمانگاه‌ها و کلینیک‌های مخصوص برای مبارزه با کرونا راه‌اندازی شده است.
یزدان‌پناه افزود: در راستای انتقال بیماران کرونا به بیمارستان‌ها از آمبولانس‌های مخصوص کرونا استفاده می‌شود و بیمار پس از معاینه، یا در بیمارستان بستری می‌شود و یا به نقاهتگاه‌ها منتقل می‌شوند.
وی تصریح کرد: سامانه ۱۹۰ و تلفن ۴۰۳۰ مراجع اطلاع‌رسانی به مردم است و مردم می‌توانند از طریق این دو سامانه هر گونه اطلاعاتی را دریافت کنند.
یزدان‌پناه با بیان اینکه مردم اطلاعات سلامت خود را در خصوص بیماری در سامانه غربالگری قرار دهند، تصریح کرد: یکی از راه‌های انتقال بیماری کرونا از طریق بزاق دهان است و دندان پزشکان نیز باید مطب‌ها را خلوت کنند.
وی افزود: در هر کانونی که احساس کنیم خطری از وجود ویروس کرونا وجود دارد، در سریع‌ترین زمان ممکن غربالگری و بررسی‌های لازم انجام می‌شود.
یزدان‌پناه اظهار داشت: تاکنون ۹۲ درصد از مردم استان غربالگری شده‌اند و مردم باید همچنان در خانه مانده و نکات بهداشتی را رعایت کرده و از دید و بازدید عید و حضور در کنار سالمندان خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277