ایسنا/ مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها طی سامانه بارشی جدید در این استان هشدار داد.

رضا کاکاوند، مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی از امروز تا اواسط هفته بعد، جو این استان ناپایدار است.
وی اظهار کرد: امروز و فردا این ناپایداری‌ها سبب بارش‌هایی در بخش‌هایی از استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه نواحی شمالی و شرقی خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از بعداز ظهر شنبه و به خصوص روز یکشنبه با تقویت سامانه، برای تمامی مناطق استان بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.
کاکاوند خاطرنشان کرد: طی این سامانه بارشی، باران، گاهی رعد و برق، کاهش نسبی دما، وزش باد شدید لحظه‌ای و در مناطق مستعد ریزش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف را شاهد خواهیم بود.
وی تصریح کرد: در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی به خصوص در نواحی شرقی و شمالی استان وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از مردم استان انتظار داریم که از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، چرای دام در مناطق مستعد سیل و رعد و برق، فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات پرهیز شود و تمهیدات لازم برای کاهش خسارت احتمالی به محصولات کشاورزی اندیشیده شود.
کاکاوند اظهار کرد: این سامانه بارشی روز دوشنبه از جو استان کهگیلویه و بویراحمد خارج خواهد شد.
وی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرهای گچساران و دهدشت با ۲۲.۶ در جه سانتیگراد گرمترین و شهر سی سخت با صفر درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277