ایرنا/ رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشنویه گفت: از حفاری غیرمجاز تعدادی افراد سودجو در تپه‌های تاریخی «نرزیوه» این شهرستان ممانعت به عمل آمد.

روناک تاسا، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشنویه اظهار کرد: پس از گزارش‌های مردمی مبنی بر حفاری در تپه‌های بزرگ و کوچک این منطقه نیروهای یگان حفاظت این اداره بلافاصله در این محل حضور یافته و از ادامه این حفاری‌ها جلوگیری به عمل آوردند.
وی با بیان اینکه این تپه‌ها دارای قدمت پیش از تاریخ بوده و ثبت ملی رسیده‌اند، ابراز کرد: این حفاری‌های غیرمجاز در «تپه‌ کوچک» و به عمق بیش از ۱۰ متر صورت گرفته‌ است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشنویه گفت: فرماندار و جمعی از مسئولان نیز از محل این حفاری‌ها بازدید کردند و اقدامات لازم با توجه به سرنخ‌هایی که وجود دارد برای شناسایی عام یا عاملان آن آغاز شده است.
تاسا تعداد نیرو و امکانات لازم برای برخورد با حفاران غیرمجاز در این شهرستان را ناکافی عنوان کرد و افزود: سال گذشته نیز به این تپه‌های تاریخی تعرض‌هایی شده بود که اقدام‌ لازم برای پرکردن حفاری‌ها و برخورد با عاملان آن از سوی این اداره صورت گرفت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b