فارس/ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۸ ابتلای قطعی به کروناویروس در استان اردبیل ثبت شده است که آمار مبتلایان قطعی به ۳۵۵ بیمار افزایش یافته است.

افشین فتحی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: باتوجه به پیش‌بینی پیک افزایشی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۸ مورد مبتلای قطعی جدید در استان ثبت شده است که آمار کلی مبتلایان به این بیماری ویروسی به ۳۵۵ بیمار افزایش یافته است.
وی افزود: طبق ارزیابی‌های انجام شده پیش‌بینی بروز یک پیک افزایشی از ۵ الی ۷ فرودین وجود داشت که طی ۲۴ ساعت گذشته این پیک اتفاق افتاد.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: باتوجه به عدم رعایت حضور در بازار، مردم استان در ۲۹ اسفندماه در سطح بازارهای استان حضور داشتند که بر این اساس پیش‌بینی بروز یک پیک افزایشی داشتیم و طی چند روز اخیر روند ثابتی بوده و سیر صعودی متوقف شده بود که به مرور در حال بازگشت به روند صعودی هستیم.
وی تاکید کرد:‌ مردم استان اردبیل باید باور داشته باشند که تنها راه کنترل کروناویروس، خانه‌نشینی و کاهش تردد است که خوشبختانه عمده مردم استان این مسئله مهم و حیاتی را درک کردند ولی متأسفانه عده‌ای از مردم استان که عمدتاً جوانان هستند به این هشدارها توجه نکرده و به تفریح در بیرون از منزل می‌پردازند.
فتحی بیان کرد: در حال حاضر ۳۶۰ بیمار در بخش‌های ویژه کرونا بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و تحت درمان هستند که نسبت به روزهای گذشته افزایش پذیرش بیماران را شاهد هستیم.
وی اظهار داشت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت اخیر بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان ۵ بیمار فوت کردند که از زمان شیوع این بیماری ویروسی در استان اردبیل ۵۲ بیمار مبتلا قطعی جان خود را از دست دادند که به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌کنیم.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تا به امروز ۷۱۰ تست تشخیص ابتلا به کروناویروس در استان اردبیل انجام شده است که باتوجه به نتایج آزمایشگاهی ۳۵۵ بیمار مبتلای قطعی بودند و نتیجه آزمایش ۳۵۵ بیمار مشکوک دیگر منفی بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253