موج رسا/ جانشین سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان گفت: نقاهتگاهی با ظرفیت 100 تخت ازسوی سپاه استان زنجان برای بیماران بهبود یافته راه‌اندازی شده است.

سرهنگ ابوالفضل طهماسبی، جانشین سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان اظهار داشت: نقاهتگاهی با ظرفیت 100 تخت توسط سپاه استان زنجان برای نگهداری بیماران پس از بهبودی آماده سازی شده است.
وی افزود: در این نقاهتگاه توسط بسیج جامعه پزشکی، پزشک، پرستار و بهیار به بیماران خدمات رسانی می‌کنند و هنوز از این نقاهتگاه استفاده نمی‌شود.
این مسئول با بیان اینکه عملیات دفاع بیولوژیک از اولین روزهای شیوع بیماری کرونا در استان زنجان آغاز شد، افزود: اگر چه نیروی زمینی سپاه در این زمینه فعالیت بیشتری دارد.
جانشین سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات دفاع بیولوژیک به صورت مدیریت شده و در قالب مقابله با جنگ نوین انجام می‌شود.
طهماسبی با اشاره به حضور خودروهای درخش سپاه استان زنجان برای ضد عفونی کردن معابر، ادامه داد: ضد عفونی معابر با همکاری شهرداری و گروه‌های جهادی انجام می‌شود.
وی از فعالیت بیش از 128 گروه جهادی برای ضد عفونی کردن معابر خبر داد و گفت: در برنامه غربالگری مردم نیز مدافعان سلامت در قالب 144 گروه جهادی فعالیت می‌کنند. این مسئول با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های گروه‌های جهادی ضد عفونی منازل بیماران پس از درمان و در دوران نقاهت است.
جانشین سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان بر ضرورت شرکت همه مردم در پویش غربالگری تاکید کرد و گفت: مردم اطلاعات خود را در سامانه سلامت ثبت کنند.
طهماسبی با بیان اینکه در شهرستان‌ها نیز مراکز ورزشی برای اختصاص به نقاهتگاه بیماران پیش‌بینی شده است، ادامه داد: در خرم‌دره یک ورزشگاه به این امر اختصاص داده شده است.
وی گفت: در برخی شهرستان‌ها نیز سپاه در زمینه تامین پتو و تجهیزات نقاهتگاه‌ها فعالیت می‌کند.
این مسئول با بیان اینکه پایگاه‌های بسیج نیز در زمینه ثبت اطلاعات مردم در سامانه سلامت اقدام به اطلاع رسانی از طریق پیامک می‌کنند، افزود: از مردم می‌خواهیم تا 15 فروردین در خانه مانده و برای قطع زنجیره این بیماری کمک کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd