فارس/ رییس کل دادگستری هرمزگان از تحقق صلح و سازش در سه پرونده نزاع طایفه ای طی یکسال اخیر در شرق استان هرمزگان خبر داد.

علی صالحی رییس کل دادگستری هرمزگان، حل و فصل اختلافات طرفین پرونده و ایجاد سازش بین آنها را در رأس اهداف و اولویت‌های شوراهای حل اختلاف برشمرد و اظهار کرد: مصالحه در پرونده های وارده اصل صلاحیت ذاتی شوراست و در صورت نهادینه شدن فرهنگ گذشت در جامعه و احترام طرفین به حقوق یکدیگر بسیاری از منازعات با صلح و سازش خاتمه خواهد یافت.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شوراهای حل اختلاف در راستای افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه تصریح کرد: اعضای شوراهای حل اختلاف نقش حائز اهمیتی در اخذ رضایت از شاکی، ایجاد صلح و سازش و حل و فصل پرونده‌های مددجویان ایفا می‌کنند به طوری که در این راستا طی یکسال اخیر شوراهای حل اختلاف استان موفق شده اند مشکلات تعداد قابل توجهی از زندانیان را برطرف نموده و در نتیجه آن ۱۵۶ زندانی از ندامتگاه های هرمزگان رهایی یابند.
رییس کل دادگستری هرمزگان افزود: خوشبختانه با همت و تلاش های بی وقفه مسئولین، اعضا و کارکنان خدوم شوراهای حل اختلاف استان، طی سال ۱۳۹۸ سه فقره پرونده نزاع طایفه ای که منجر به قتل عمدی و درگیری بین طوایف در شرق هرمزگان شده بود؛ پس از سالها درگیری خشونت بار منتهی به صلح و سازش گردید.
وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همدلی مسئولین، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان طی سال آتی و در نتیجه تلاشی مضاعف و بیش از پیش، دستاوردهای این مجموعه در راستای نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه تداوم و گسترش یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121