ایسنا/ مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از ورود سامانه بارشی از اواخر وقت شنبه به استان خبر داد.

علیرضا خندان رو مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به ورود سامانه بارشی از اواخر وقت شنبه، اظهار کرد: این سامانه در آغاز با وزش باد شدید، گاهی بسیار شدید و خیزش گرد و خاک( در برخی ساعات با کاهش دیدافقی)، رگبار و رعد وبرق و مناطق مستعد بارش تگرگ و مه همراه خواهد بود.
وی افزود: این پدیده که در سطح استان حاکم خواهد بود که تخمین میزان بارش از دهم لغایت دوازدهم فروردین حدود 20 تا 50 میلی‌متر خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه این پدیده تا اواخر وقت سه شنبه ۱۲ فروردین‌ماه بر استان حاکم خواهد بود، تصریح کرد: در این مدت وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن برخی مسیل‌ها دور از انتطار نیست.
خندان رو با اشاره به اختلال در سفرهای درون و برون شهری و خطر برخورد صاعقه در مناطق مرتفع، اظهار کرد: مردم از سفرهای غیر ضرور خودداری کرده و قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند.
وی با تاکید بر خودداری از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، افزود: مردم از چرای دام و دوری از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی یادآور شد: احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید به سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، سقف و پوشش گلخانه‌ها وجود خواهد داشت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7