تسنیم/ شهردار بیرجند از تعطیلی تمامی شهربازی ها،جگرکی، اغذیه مواد غذایی که در بوستانهای بیرجند واقع اند از روز گذشته تا ۱۵ فروردین تعطیل است خبر داد

جاوید شهردار بیرجند در گفتگو با خبرنگاران در بیرجند با اشاره به اینکه تعطیلی بوستانهای سطح شهر باید طبق دستور ستاد مدیریت بحران کرونا در استان باشد گفت: از،روز گذشته تمامی شهر بازی ها،اغذیه، جگرکی هاو فروشگاه هایی که در بوستانهای بیرجند است تعطیل شده است.
جاوید افزود: مقرر شد از روز گذشته تا 15 فروردین همه شهربازی های بیرجند،اغذیه ها و مغازه هایی که در پارکهای بیرجند اند تعطیل شدند و برای تعطیلی بوستانهای شهر ستاد مدیریت کرونای استان تصمیم میگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم در گفتگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آمار شب گذشته مبنی بر تعداد فوتی های کرونا در استان اظهار داشت: متاسفانه این آمار به 20 نفر رسید که نشان می دهد برخی از مردم توصیه ها را رعایت نکرده و رفت و آمد عادی خود را ادامه می دهند.
دهقانی فیروزآبادی از غربالگری 70 درصدی جمعیت استان خبر داد و افزود: تا شب گذشته 171 هزار و 776 نفر معادل 70 درصد جمعیت استان غربالگری شدکه از این تعداد 83 نفر به بیمارستان ارجاع و برای چهار نفر دارو تجویز شد.
وی بیان داشت: در سامانه خود اظهاری هم 54 هزار و 477 نفر اطلاعات خود را ثبت کردند و آمارها نشان می دهد تقریبا بین 60 تا 70 درصد مردم خراسان جنوبی به نکات توجه و در خانه ماندند و برخی از افراد هم بدون توجه به توصیه ها به کارهای غیرضروری و عبور مرور خود ادامه میدهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از امروز دستکش برای عرضه در اختیار داروخانه های استان قرار داده شد تا مردم مشکلی در تامین دستکش هم نداشته باشند و مواد ضد عفونی هم به میزان لازم موجود است و مردم تنها در خانه ماندن را رعایت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7