ایرنا/ استاندار اردبیل از آغاز اجرای طرح فاصله اجتماعی از ساعت ۲۴ امشب در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان خبر داد.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در جریان نشست ویدئوکنفرانسی با فرمانداران استان گفت: مصوبه طرح فاصله اجتماعی از ستاد مدیریت ملی بیماری کرونا در کشور ابلاغ شده و از امشب در مبادی تمام شهرهای استان اجرایی می‌شود.
وی اظهار کرد: در اجرای این طرح ماموران نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهرها مستقر شده و در صورت نیاز نیروهای سپاه حضرت عباس(ع) استاننیز در این زمینه همکاری خواهند کرد.
او با بیان اینکه رفت و آمد خودروها از بامداد جمعه به طور کامل رصد شده و از ورود افراد غیر بومی به شهرها جلوگیری خواهد شد، اضافه کرد: بومی و ساکن بودن فرد در شهر مربوطه از طریق کارت ملی، پلاک ماشین و دیگر اوراق هویتی مشخص خواهد شد.
استاندار اردبیل اضافه کرد: مسافرانی که در استان حضور دارند به شرط عدم توقف در شهرهای عبوری اجازه تردد و خروج داشته ولی توقف بیجا و وقت کشی در شهرهای عبوری شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف اتومبیل به مدت یک‌ماه خواهد بود.
رییس شورای تامین استان اردبیل اظهار کرد: سالم‌سازی شهرهای استان از ویروس کرونا نیازمند ایجاد پست‌های ایست بازرسی بود که از امشب این مهم عملیاتی می‌شود.
وی افزود: بر اساس مصوبه فاصله اجتماعی تمامی مراکز گردشگری و تفرجگاه‌ها در روز سیزده بدر تعطیل بوده و نیروهای انتظامی با افرادی که در این مناطق توقف کنند، برخورد خواهند کرد.
او همچنین از تعطیلی پنج روزه تونل حیران پس از سیزده بدر خبر داد و افزود: اقدامات اصلاح روشنایی در این مدت در این تونل انجام می‌شود.
بهنامجو با بیان اینکه اکثر شهروندان استان در خصوص پیشگیری بیماری کرونا همکاری خوبی کرده‌اند، افزود: تا حد زیادی روند توسعه کرونا در استان کنترل شده است ولی برای تداوم و بهبود وضعیت نیاز به همراهی بیشتر مردم است.
بهنامجو همچنین با اشاره به طرح غربالگری جمعیت استان گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۸۰ هزار نفر از شهروندان استان معادل ۹۷ درصد جمعیت غربالگری شده‌اند.
وی ادامه داد: بر اساس این غربالگری افراد مشکوک و چند بیمار حاد شناسایی و مورد معاینه قرار گرفته و برخی از آنها بستری شده‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253