تسنیم/ رئیس اورژانس کرمان از مسمومیت ۱۲ نفر با گاز مونوکسید کربن در بافت خبر داد و گفت: این مسمومیت به علت استفاده از ذغال در فضای بسته برای گرم کردن بوده است.

سید‌محمد صابری، رئیس اورژانس کرمان از مسمومیت 12 نفر با گاز مونوکسید کربن در بافت خبر داد و اظهار کرد: این مسمومیت به علت استفاده از ذغال در فضای بسته برای گرم کردن محیط بوده است.
وی با بیان اینکه این حادثه ساعت 22:30 پنج شنبه هفتم فروردین ماه در خَبر بافت اتفاق افتاده است، یادآور شد: بیشترین مورد مسمومیت ثبت شده در سال گذشته در استان کرمان به علت استفاده از "ذغال و بخاری هیزمی" در محیط‌های بسته جهت گرم کردن محیط بوده است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به جزئیات این حادثه، عنوان کرد: 6 نفر از افراد مسموم شده، کودک هستند.
وی با بیان اینکه افراد مسموم شده در رده سنی 2 تا 62 سال قرار دارند، گفت: تمامی افراد مسموم شده با حال عمومی مساعد به مرکز درمانی خَبر بافت منتقل شدند.
صابری ادامه داد: با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی استان مبنی بر شروع ناپایداری‌های جوی طی چهار روز آینده به ویژه در روز یکشنبه 10 فروردین ماه توصیه می‌شود هنگام استفاده از وسایل گرمایشی نکات ایمنی را رعایت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00