باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، گفت: بیش از ۸۰ کیلومتر از طول رودخانه‌های این استان در نقاط اضطراری ساماندهی و لایروبی شده است.

رضا میرزایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، گفت: بیش از ۸۰ کیلومتر از طول رودخانه‌های این استان در نقاط اضطراری ساماندهی و لایروبی شده است.
میرزایی در رابطه با پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و احتمال بارش‌های بیش از حد نرمال و وقوع سیلاب در رودخانه‌های استان لرستان در هفته دوم فروردین ماه سال جاری، اظهار داشت: نگران سیلاب نیستیم، زیرا بخشی از پروژه‌های ساماندهی و لایروبی‌ها به اتمام رسیده و پیشرفت فیزیکی مابقی هم در حدی است که سیلاب‌های با دوره بازگشت ۲۰۰ ساله را بدون خسارت از خود عبور می‌دهند.
او، بیان کرد: تاکنون بیش از ۸۰ کیلومتر از طول رودخانه‌های لرستان در نقاط اضطراری و اولویت دار لایروبی شده و هم اکنون در شهرستان دلفان و بخش چغلوندی خرم آباد نیز در حال لایروبی هستیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، افزود: در سیل هفتم اسفند ماه ۹۸ طرح‌های لایروبی و ساماندهی به خوبی جواب دادند و در نقاطی که اجرا شده بودند، سرریز سیلاب و خسارت به اراضی کشاورزی، تأسیسات حاشیه‌ای و مراکز جمعیتی نداشتیم.
میرزایی، تصریح کرد: عملکرد مناسب طرح‌های ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها در سیل هفتم اسفند نشان داد که تداوم لایروبی‌ها و ساماندهی رودخانه‌ها یک امر کاملاً لازم و ضروری است.
او، خاطر نشان کرد: از هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی و لایروبی ۱۲۷ نقطه اضطراری و اولویت‌دار رودخانه‌های استان لرستان تاکنون فقط ۴۵ میلیارد تومان تأمین اعتبار شده و علیرغم مصوبات، پیگیری‌ها و مکاتبات متعدد برای تخصیص حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر تا پایان سال ۹۸ به منظور تداوم اجرای طرح‌های ساماندهی و لایروبی نقاط اضطراری مطالعه شده هنوز اعتباری ابلاغ نشده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9