ایرنا/ دبیرستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا امروز در مجموع ۷۵ نفر دارای ویروس کرونا در این استان شناسایی که ۶۳ تن از آنان با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند و در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

سعید کشمیری، دبیرستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: از سه بیمار جدید این استان که نتیجه آزمایش کرونای آنها امروز مثبت اعلام‌ شده‌ است، یکی زنی ۴۲ ساله ساکن بوشهر است که پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و اکنون با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.
وی بیان کرد: بیمار جدید دیگر زن ۷۳ ساله، ساکن شهرستان دشتستان است که فرزند وی در اسفند ماه به تهران سفر کرده‌ و علائم خفیفی از بیماری را نشان داد، همچنین فامیل یکی از افرادی است که نمونه آزمایش وی مثبت اعلام‌شده و پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و اکنون با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.
کشمیری اضافه کرد: بیمار جدید دیگر زنی ۶۰ ساله ساکن شهرستان کنگان و دارای بیماری زمینه‌ای قلبی عروقی و دیابت است که در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان بستری و از حال عمومی خوبی برخوردار است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تا امروز ۳۸ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از مجموع بیماران دارای ویروس کرونا تاکنون ۶ نفر در بیمارستان بستری و در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند، همچنین ۶ نفر از این بیماران در استان بوشهر نیز فوت شده‌اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه باید مردم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را با جدیت هر چه بیشتر اجرا کنند، اظهار کرد: مردم به منظور قطع سریع‌تر زنجیره انتقال کرونا، ماندن در خانه را جدی‌تر گرفته و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند و در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.
کشمیری خطاب به مردم بیان کرد: برای بیرون آمدن از خانه دلایل مهم مانند خرید ضروری و یا مراجعه به پزشک داشته باشید در غیر این صورت مهم‌ترین اقدام هر شهروندی در این روزها در خانه ماندن است.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، بیان کرد: هموطنان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.
کشمیری افزود: چنانچه از شماره ۴۰۳۰ با شما تماس گرفته شد این یک تماس رایگان و از طرف همکاران بهداشتی دانشگاه و برای اطمینان از سلامتی شما و بررسی علائم کرونا ویروس است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22