باشگاه خبرنگاران/ رئیس اتحادیه میوه و تره بار استان اصفهان از رشد ۳۰ درصدی میزان برداشت محصولات میوه و تره بار استان اصفهان در سال جاری و کاهش قیمت میوه خبرداد.

ناصر اطراج، رئیس اتحادیه میوه و تره بار استان اصفهان اظهار کرد: باتوجه به سال ابی جاری خوشبختانه شاهد رشد ۳۰ درصدی میزان برداشت محصولات میوه و تره بار باغداران اصفهانی در مقایسه با سال گذشته هستیم.
وی افزود: خوشبختانه با توجه به افزایش محصولات میوه و تره بار در استان اصفهان شاهد کاهش ۱۵ درصدی نرخ اقلام میوه بهاره در بازار میوه و تره بار استان اصفهان هستیم.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار استان اصفهان تاکید کرد: محصولات بهاره باغداران استان اصفهان در انبار‌های اتحادیه میوه و تره بار استان نگهداری می‌شود و بدین ترتیب هیچ کمبودی میوه‌ای در بازار میوه و تره بار استان اصفهان وجود نخواهد داشت.
اطراج یادآور شد: بیشترین سطح برداشت محصولات از باغات استان اصفهان در شهرستان‌هایی همچون تیران و کرون، شهرضا، سمیرم، فریدن، برخوار و فریدونشهر است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر سطح کیفیت محصولات برداشت شده از باغات استان اصفهان به صورت ماهانه در حال افزایش است به طوری که سطح کیفیت محصولات میوه و تره بار استان در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد بیشتر بوده است.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار استان اصفهان یادآور شد: اصلی‌ترین علت افزایش سطح کیفیت محصولات استان در سال جاری توسعه، گسترش و ایجاد یک کشاورزی نوین در سراسر ستان اصفهان بوده است.
اطراج گفت: در تلاش هستیم تا در سال جاری بتوانیم روابط تجاری و صادراتی محصولات میوه و تره استان اصفهان را با کشور‌های خارجی گسترش دهیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر محصولات میوه و تره بار استان اصفهان به کشور‌هایی همچون عراق، افغانستان، امارات، قطر، اذربایجان و کویت صادر می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18