ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون یکهزار و ۹۶۱ نفر بیمار مشکوک به کرونا و ویروس آن بهبود و از مراکز درمانی مرخص شدند.

محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تعداد بیماران مشکوک به کرونا بستری شده در استان را ۲ هزار و ۵۴۹ نفر بیان و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۲۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری و تحت درمان قرار دارند.
نوری شادکام افزود: بیماری مشکوک به کرونا بیماری است که با تب، علائم تنفسی و سی تی اسکن مثبت ریه در بیمارستان بستری و یا به صورت سر پایی تحت درمان قرار می گیرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خاطرنشان کرد: بیمار قطعی، فردی است که تست تشخیصی آن مثبت باشد.
نوری شادکام در ادامه تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان را یک هزار و یک نفر بیان کرد و گفت: ۵۷ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در استان آقایان و ۴۳ درصد بانوان هستند.
وی به گروه سنی مبتلایان در استان اشاره و افزود: بیش از ۳۸ درصد مبتلایان بالای ۶۰ سال، ۳۵ درصد از بیماران در سنین ۱۶ تا ۴۵ سال و ۲۶ درصد هم در گروه سنی ۴۶ تا ۶۰ سال هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد همچنین تعداد موارد مسمومیت با الکل در استان را ۳۵ نفر اعلام کرد.
وی ضمن قدردانی از کادر درمان استان از شهروندان خواست از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند تا زنجیره این ویروس قطع شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b