باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: ورود به مناطق تحت حفاظت و مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تا اطلاع بعدی ممنوع شد.

فرهاد قلی‌نژاد، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شروع زادآوری حیات وحش و به منظور پیشگیری از جا به جایی وحوش در فصل زایمان و جلوگیری از ایجاد اضطراب در زمان زادآوری حیات وحش، ورود به مناطق امن حفاظت شده ممنوع است و کنترل‌های مستمر و شبانه روزی با مشارکت ماموران اجرایی استان درحال انجام است.
وی با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان، بیان کرد: فصل بهار هنگام زایش وحوش در طبیعت است و زایش حیواناتی، چون قوچ و میش، کل و بز و سایر حیوانات در منطقه حفاظت شده و حتی سایر مناطق طبیعی اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش دارد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از دوستداران محیط زیست و طبیعت خواست تا ضمن همکاری با محیط‌بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش بپرهیزند، در صورت مشاهده نوزاد جانوران وحشی، از نزدیک شدن و جابه جایی حیوانات خودداری کنند، همچنین با مشاهده رویداد‌های غیرطبیعی موضوع را به اداره‌های حفاظت محیط زیست در استان اطلاع رسانی کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22