فارس/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان گفت: طرح زوج و فرد ویژه خودروها که از 26 اسفند در همه خیابان‌ها و معابر شهری سنندج آغاز شد به صورت آزمایشی از صبح امروز لغو شده است.

برزو مرادی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان اظهار کرد: طرح ترافیکی زوج و فرد تردد وسایل نقلیه به‌منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از 26 اسفندماه سال گذشته در معابر پر تردد سنندج شروع شد که با توجه به همکاری بسیار خوب بنا به تصمیم ستاد مبارزه با کرونای استان این طرح از صبح امروز به صورت آزمایشی لغو شد.
وی خاطرنشان کرد: در مدت اجرای این طرح مردم همکاری بسیار خوبی داشته و شاهد کاهش قابل توجه تردد در معابر پرتردد سطح شهر بودیم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان افزود: با توجه به تصمیمات جدید ستاد مبارزه با کرونا و اجرای طرح محدودیت اجتماعی و برنامه‌های در نظر گرفته در قالب این طرح از امروز طرح زوج و فرد تردد خودروها در سطح شهر سنندج اجرا نمی‌شود.
مرادی از به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های انتظامی استان در اجرای طرح محدودیت‌های اجتماعی در سطح استان خبر داد و گفت: از آحاد مردم فهیم استان انتظار داریم با همکاری هرچه تمام با متولیان امر زمینه اجرای هرچه بهتر این طرح را که تاثیر بسزایی در قطع زنجیره کرونا ویروس دارد داشته باشند.
وی افزود: در قالب این طرح، ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی به شهرهای استان از صبح جمعه اعمال شده و اجازه ورود به خودروها غیربومی به داخل استان داده نمی‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان اذعان داشت: از مسافرین غیربومی در استان هم درخواست می‌کنیم بدون ورود به شهرهای مسیر، از کمربندی‌ و کنارگذرها عبور و هرچه زودتر از طریق این مسیرها به محل سکونت خود بازگردند.
به گفته مرادی، مسافرت و خروج از شهرها برای خودروهای بومی و پلاک کردستان هم تا پایان اجرای این طرح ممنوع خواهد بود.
وی به افراد ساکن استان که دارای خودروهایی با پلاک دیگر استان‌ها هستند هم توصیه کرد؛ در صورت امکان از تردد خودداری کنند و اگر نیاز به تردد در سطح شهر داشتند کارت بیمه و کد ملی خود را به همراه داشته باشند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس و با هدف حفظ سلامت مردم تنها خودروهای پلاک کردستان و ساکنین استان اجازه ورود به استان را دارند و خودروهای متخلف و افرادی که از دستور پلیس سرپیچی کنند، یک ماه توقیف و 500 هزار تومان جریمه می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34