ایرنا/ معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین از تمدید پروانه فعالیت مراکز فرهنگی هنری این استان که اعتبار آن‌ها تا پایان سال ۹۸ بود خبر داد.

ناصر ایزدفر، معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا پروانه فعالیت مراکز فرهنگی هنری این استان که اعتبار آن‌ها تا پایان سال ۹۸ بود تا پایان خردادماه امسال تمدید شده و دارای اعتبار است.
ایزدفر به پویش سهم من در بحران کرونا و در دستور کار بودن برگزاری جشنواره‌های مجازی برای مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: با همدلی و رعایت بهداشت و توصیه متخصصان می‌توانیم این ویروس را شکست دهیم.
وی اظهار داشت: هنرمندان به اقتضای شرایط موجود برای کنترل این بیماری و حمایت از کادر درمانی و سربازان خط مقدم سلامت با خلق آثار هنری در کنار مردم هستند و توصیه می‌کنند که مردم در خانه بمانند.
این مسوول با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا آسیب جدی به وضعیت اقتصادی و معیشتی اقشار مختلف جامعه از جمله هنرمندان وارد کرده است، ادامه داد: از ابتدای شیوع این ویروس طی بخشنامه‌‌ای که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده بود تمامی برنامه‌هایی که مستلزم تجمع در یک مکان بود تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
ایزدفر اضافه کرد: تعطیلی سینماها، کنسرت‌های موسیقی، اجراهای صحنه‌ای، لغو مجوزهای صادر شده برای اجرای برنامه‌های هنری طی این مدت اقتصاد جامعه هنری را مشکل‌ساز کرده است.
این هنرمند قزوینی تصریح کرد: با وجود همه این مشکلات جامعه هنری قزوین در این روزها برای ایجاد نشاط و امید شهروندان پای کار آمده و با تولید محتوای فرهنگی و فعالیت‌های هنری به امیدآفرینی و نشاط اجتماعی می‌پردازد.
این مسوول تاکید کرد: هنرمندان با ساختن کلیپ‌های هنری و انتشار آن در فضای مجازی به نوعی در مسیر تشویق مردم به ماندن در خانه اقدام کرده‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9