ایرنا/ دادستان عمومی و انقلاب کردستان با بیان اینکه تاکنون ۲۰ تن از زندانیان متواری زندان سقز به ندامتگاه بازگشته‌اند، گفت: ۱۱ نفر از این افراد خود معرف هستند که ۹ نفر آنها از شب گذشته تا امروز خود را معرفی کرده‌اند.

محمد جباری، دادستان عمومی و انقلاب کردستان اظهار کرد: در صورتی که زندانیان با رغبت و تمایل خود برگردند در خصوص مجازات جرم جدید که مرتکب شده‌اند برابر مقرارت، بزه ارتکابی جدید مشمول رافت اسلامی و تخفیفات قانونی و در خصوص جرم قبلی هم شامل بخشنامه اخیر عفو زندانیان خواهند شد.
وی اضافه کرد: همچنین افرادی که تعمدا در ادامه روند فرار به زندانیان متواری خواه در تامین وسیله و یا محل اختفای آنان کمک کنند از منظر قانونی مجرم شناخته شده و با اشد مجازات با آنها برخورد خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب کردستان یادآور شد: پیرو دستور رییس قوه قضاییه و تاکید رییس کل دادگستری کردستان بررسی علل و عوامل فرار این زندانیان از ندامتگاه سقز در حال بررسی است و در این ارتباط نیز تعدادی از عوامل زندان از سوی مرجع قضایی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) بازداشت شده‌اند.
جباری با رد اینکه این زندانیان به علت ترس از ابتلا به بیماری کرونا از ندامتگاه متواری شده‌اند، تاکید کرد: تاکنون هیچ مورد مشکوک یا قطعی ابتلا به ویروس کرونا در ندامتگاه سقز و دیگر ندامتگاه های این استان مشاهده و گزارش نشده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34