ایرنا/ رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با توجه به هشدارهای داده شده به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۴۰ دستگاه انواع خودروی سواری غیربومی به علت تردد در سطح شهرهای این استان، جریمه و توقیف شدند.

سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی، رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان زنجان اظهار کرد: این خودروها علاوه بر پنج میلیون ریال جریمه، توقیف شده و به مدت یک ماه در پارکینگ خواهند ماند و هیچ اغماضی هم در اعمال قانون و مقررات در کار نخواهد بود.
وی با بیان اینکه صاحبان خودروها نیز هنگام ترخیص خودرو باید هزینه پارکینگ را نیز پرداخت کنند، اظهار داشت: از رانندگان غیربومی انتظار می رود از تردد در سطح شهرهای این استان به جد اجتناب کنند و هرچه سریعتر به شهرهای خود بازگردند.
شیرمحمدی، تصریح کرد: اغلب خودروهای غیربومی در زنجان، از استان های تهران و البرز و اطراف تهران هستند و رانندگان این خودروها یقین بدانند که در صورت مشاهده بلافاصله اعمال قانون خواهند شد و هیچ عذری نیز پذیرفته نخواهد شد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان، این اعمال محدودیت های خاص فقط به منظور جلوگیری از ورود مسافران به این استان است تا خود و دیگران با خطر ابتلا به بیماری ویروس کرونا مواجه نشود گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است که از هشتم فروردین ماه در سطح این استان آغاز شده و تا روز ۱۵ همین ماه در تمام مبادی ورودی به شهرهای استان انجام خواهد شد.
شیرمحمدی به برخورد قاطع و جدی پلیس با رانندگان متخلف اشاره کرد و افزود: فقط افرادی مجاز به ورود به استان زنجان هستند که خودروی آنان دارای بیمه نامه و پلاک بومی بوده و یا شاغل در استان باشد.
وی با بیان اینکه فقط تردد خودروهای امدادی و درمانی، حمل بار و کالاهای موردنیاز مردم و تانکرهای سوخت مشمول ممنوعیت‌ها نمی شود، بر ضرورت ماندن مردم در خانه و پرهیز از حضور در پارکها و تفرج‌گاه‌ها، تاکید کرد و اظهار داشت: روز سیزده بدر نیز مبادی تمام تفرجگاههای این استان بسته خواهد شد.
شیرمحمدی تاکید کرد: لازم است شهروندان برای حفظ سلامتی خود و دیگر اعضای خانواده از حضور در پارک ها و بوستان ها و باغات و دیگر تفرجگاه ها به جد اجتناب کنند چراکه خطر ابتلا به ویروس کرونا در کمین است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd