ایسنا/ معتمدیان از کاهش ۷۱ درصدی مسافرت‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» که مطالبه جدی مردم بود، با استقبال مواجه شده و علی‌رغم ایجاد محدودیت، شاهد همراهی خوب مردم هستیم.

محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته و در مقاطع مختلفی از جمله ۸ سال دفاع مقدس، دوران سازندگی، حوادثی همچون سیل، زلزله و... همراه و همگام با مردم بوده و طلایه‌دار و پیشگام در مبارزه با تروریسم بوده است.
وی از همراهی سپاه پاسداران در استان با دولت به ویژه در راستای محرومیت زدایی تقدیر کرد و افزود: یکی از موارد مطروحه در جلسه مشترک امروز ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، موضوع افراد مبتلا به کرونا بود که اگر شرایط قرنطینه خانگی را نداشته باشند باید در مکان‌های مشخصی از جمله نقاهتگاه‌ها تحت نظر باشند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: به تعبیر وزیر بهداشت، بمب‌های متحرکی هستند که اگر تحت کنترل نباشند، آلودگی وسیعی در جامعه ایجاد خواهند کرد.
معتمدیان با بیان اینکه این طرح پس از ابلاغ، با جدیت و استفاده از ظرفیت‌های قانونی دنبال خواهد شد، اظهار کرد: طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» که مطالبه جدی مردم بود، با استقبال مواجه شده و علی‌رغم ایجاد محدودیت، شاهد همراهی خوب مردم هستیم.
وی خاطرنشان کرد: تاکید رئیس‌جمهور بر ارشاد، تذکر و توجیهِ درصد اندکی از جامعه است که الزامات را رعایت نمی‌کنند و قرار نیست در شرایطی که مردم با فشارهای روانی و مالی مواجه هستند، از قوه قهریه استفاده کنیم؛ بنابراین همه ملزم به برخورد در نهایت احترام و مدارا با مردم هستند، مگر در مواردی که اصرار بر بی قانونی وجود داشته باشد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مبادی ورودی و خروجی استان باید به دقت کنترل شده و از ورود خودروهای غیر بومی جلوگیری شود.
معتمدیان در خصوص تدابیر دولت در مقابله با کرونا، اظهار کرد: در مجموع ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تصویب شده که معادل ۲۰ درصد از کل بودجه در سال ۹۹ است و البته تأمین این اعتبار از محل بودجه نیست.
وی افزود: از این مبلغ، هشت هزار میلیارد تومان در قالب پرداخت نقدی به سه میلیون نفر از دهک‌های پایین و اقشار آسیب پذیر، دوازده هزار میلیارد تومان برای بخش بهداشت و درمان، پنج هزار میلیارد تومان کمک به صندوق بیمه بیکاری و هفتاد و پنج هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات دوازده درصد با بازپرداخت دو ساله در نظر گرفته شده است که در شرایط سخت تحریم و کاهش قیمت نفت، نشانگر اهمیت و توجه به سلامت مردم است.
استاندار خراسان جنوبی ضمن تقدیر از همکاری داوطلبانه اصناف و بخش خصوصی که بدون ورود دولت اقدام به تعطیلی بازار و مغازه‌ها کردند، اظهار کرد: این طرح زمانی موفق است که بدون اقداماتی همچون پلمب یا جریمه کردن، شاهد همراهی کسبه و مردم باشیم که با فرهنگ بالای مردم استان، این مهم رقم خورده است.
وی با تاکید بر بسترسازی خریدهای اینترنتی و همچنین استفاده بهینه از فضای مجازی در راستای اطلاع رسانی، افزود: انتظار می‌رود گروه‌های مرجع استان از جمله ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان مجلس، هنرمندان، ورزشکاران، سمن‌ها و سایر گروه‌ها از طرح فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مطالبه اکثریت مردم حمایت کنند.
گفتنی است؛ در ابتدای جلسه، روسای کمیته‌های ستاد استانی مدیریت کرونا، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در روزهای اخیر ارائه کردند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7