فارس/ فرماندار تفت گفت: کلیه مسیرهای روستایی و شهری تفت و ورودی تفت از سمت پارک کوهستان نیز مسدود شدند.

علیرضا نوکار، فرماندار تفت با بیان اینکه ییلاقی بودن و وجود روستاهای هدف گردشگری در شهرستان نیازمند تدابیر ویژه‌ای بود، گفت: کلیه مسیرهای شهری و روستایی تفت و ورود به تفت از سمت یزد از محدوده پارک کوهستان نیز مسدود شدند.
فرماندار تفت با اشاره به محدودیت تردد در شهرستان تفت در روزهای 12 و 13 فروردین تأکید کرد: توقف خودروها در کنار پارک‌ها و بوستان‌های شهر تفت در این دو روز ممنوع بوده و در صورت توقف با جریمه و توقیف خودرو مواجه می‌شوند.
وی از بخشداران خواست تا با دهیاران هماهنگی‌های لازم را به عمل‌آورند تا هیچ‌گونه سفارش یا توصیه‌ای مبنی بر مجوز ورود افراد نداشته باشند و از نیروهای انتظامی و بسیج خواست هیچ‌گونه سفارشی را نپذیرند.
نوکار با اشاره به فوت یک نفر از اتباع خارجی در تفت براثر شیوع ویروس کرونا بر ضرورت کنترل، غربالگری و نظارت بر شهرک انصار تفت تأکید کرد.
وی بابیان اینکه امکان بازگشایی واحدهای صنعتی پس از 15 فروردین وجود دارد، گفت: کلیه واحدهای صنعتی باید متعهد به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شوند و کلیه کارگران باید مورد معاینه پزشکی قرار گیرند و چنانچه فرد مشکوکی شناسایی شد از ورود وی خودداری شود.
فرماندار تفت اضافه کرد: تمامی دهیاران در روزهای گذشته اعلام کردند تا افراد غیر ساکن نسبت به ترک روستا اقدام کنند و در این زمینه با فردی رودربایستی نداشتند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تفت هم آمار افراد کرونایی در شهرستان را 11 نفر عنوان کرد که از این تعداد 6 نفر ساکن تفت و بقیه ساکن روستاها هشتند.
سیدمحمود واعظ پور بابیان اینکه دو نفر براثر به ابتلا به کرونا در شهرستان تفت فوت کردند، گفت: شهرستان تفت در زمینهٔ غربالگری رتبه دوم در بین شهرستان‌های استان را به خود اختصاص داد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b