ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ۹۴۲ بیمار در زمان حاضر در بخش‌های مقابله با بیماری کرونا در بیمارستان‌های این استان ( به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) بستری هستند.

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه این بیماران در بیمارستان های مرجع مقابله با کرونا و بخش های مربوط به کرونا در سایر بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: این بیماران دچار مشکلات حاد تنفسی و بیش از ۹۰ درصد آنها به ویروس کرونا مبتلا هستند.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۵ فرد مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان های اصفهان بستری شدند، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۱۲۱ نفر نیز از بخش های مقابله با بیماری کرونا در بیمارستان های استان ( به جز شهرستان های کاشان و آران بیدگل) ترخیص شدند.
نجیمی به آمار تعداد بیماران فوت شده بر اثر بیماری کرونا در استان اصفهان اشاره نکرد.
وی درباره برخی مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر کمبود تجهیزات پزشکی در بیمارستان های اصفهان، توضیح داد: ما با کمبود در بخش های بیمارستانی مقابله با کرونا مواجه هستیم اما نه به طور شدید.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان توضیح داد: بیمارستان های ما در حالت عادی با کمبودی مواجه نیستند اما وقتی با تعداد زیاد مراجعه مواجه شوند ممکن است کمبودهایی به وجود آید.
وی با اشاره به کمک های مردمی به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای خرید اقلام مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی اضافه کرد: مردم و خیران می توانند کمک های مالی خود را به شماره حساب های مربوط به دریافت هدیه‌های خیران و مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یا خیریه بیمارستان ها واریز کنند.
نجیمی همچنین به مشارکت ۳۲ درصدی مردم استان اصفهان در طرح غربالگری افراد مشکوک به بیماری کرونا اشاره و تصریح کرد: این آمار پایین است و از مردم انتظار می رود که مشارکت بیشتری در این زمینه داشته باشند.
وی از مردم استان اصفهان خواست تا با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir با وارد کردن شماره ملی خود و اعضای خانواده به پرسش هایی درباره بیماری کووید-۱۹ پاسخ داده و راهنمایی لازم را مطابق آخرین دستور عمل های وزارت بهداشت دریافت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18