ایرنا/ مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد: بیماری کرونا بیش از ۶۰ درصد تماس های تلفنی مردم با سامانه ۱۱۵ اورژانس این استان را به خود اختصاص داده است.

دکترمهرداد بابایی مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز گفت : از ۲۴ اسفند ۹۸ تا نهم فروردین ماه ۹۹ در مجموع ۴۳ هزارو ۳۲۵ بار تلفن سامانه ۱۱۵ اورژانس البرز توسط مردم به صدا درآمده که نسبت به مدت مشابه نوروز سال گذشته ۳۰۰ درصد تماس ها افزایش نشان می دهد.
وی ادامه داد : بررسی ها نشان می دهد که بیش از ۶۰درصد تلفن های مردم استان البرز موضوع کرونا تشکیل می دهد و مردم مشکلات روحی و جسمی خود را با اورژانس در میان می گذارند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز و دبیر ستاد سلامت البرز گفت : با توجه به شرایط ویژه شیوع کرونا و قرار گرفتن در تعطیلات نوروزی ، کارشناسان این مرکز علاوه بر انجام ماموریت های روزانه ، خدمات ویژه به مبتلایان به کرونا و نیز اجرای طرح سلامت نوروز انجام می دهند.
بابایی یادآور شد که از ۲۴ اسفند ۹۸ تا روز شنبه ۹ فروردین 99، تعداد ۴۳ هزار و ۳۲۵ تماس تلفنی با ۱۱۵ اورژانس برقرار شده که در قالب ارائه مشاوره یا اعزام آمبولانس به تماس گیرندگان پاسخ داده شده است.
وی ، تعداد ماموریت های انجام یافته توسط اورژانس استان را هشت هزار و ۳۲۴ مأموریت در این مدت اعلام کرد و افزود: این تعداد با رشد ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.
در این مدت تعداد بیمارانی که به هر نحوی از خدمات اورژانس ۱۱۵ البرزبهره مند شدند ۶ هزار و ۳۴۱ نفر بودند که از این تعداد یک هزار و۹۵۶ نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی ، به مراکز درمانی منتقل شده و چهار هزار و ۲۲۹ نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
وی گفت : در جریان انجام این تعداد ماموریت ۴۳۱ مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و هشت هزار و ۱۹۳ ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومان حوادث غیرترافیکی بود.
نیروهای عملیاتی اورژانس البرز با استقرار در مبادی ورودی و خروجی شهرستانهای استان نیز خدمات سنجش کرونا و تب سنجی را نیز انجام می دهند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز از مردم خواست برای مهار کرونا در خانه ها بمانند تا این بیماری ریشه کن شود.
تاکنون تست کرونای یک هزارو۵۵۸ نفر در استان البرز مثبت شده که ۱۴۹ نفر از این افراد فوت کرده اند ضمن آنکه ۲۹ مرگ مشکوک نیز در این استان ثبت شده است.
اکنون ۴۵۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری هستند.
استان البرز در مسیر مسافران ۱۴ استان کشور قرار دارد.
ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۱۹۹ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af