مهر/ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اردبیل از همه مسافران و مهمانان خواست تا در اسرع وقت «ظرف ۲۴ ساعت» شهرستان اردبیل را به مقصد محل دائمی سکونت خود ترک کنند.

گرچه متخصصان دانشگاه علوم پزشکی پیش از این هشدارهای لازم را ارائه داده بودند اما با کمال تأسف به علت تجمع و تردد گروه‌های زیادی از مردم، زنگ خطر شیوع مجدد ویروس کرونا به صدا در آمده است. لذا هر گونه بی توجهی و رفتار غیر مسئولانه خطر مذکور را تشدید خواهد کرد.
ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان اردبیل بدین منظور اطلاعیه‌ای را صادر کرد. در متن این اطلاعیه آمده است: لازم است تا شهروندان بار دیگر با پافشاری بر هشدارها و با استناد به نمودار آمار مبتلایان و فوت شدگان در چند روز گذشته، برای حفظ سلامت جامعه دستور العمل‌های بهداشتی را اجرا و رعایت نمایند. تنها راه رهایی از ویروس و بیماری خطرناک کرونا رعایت بهداشت و در خانه ماندن است. «در خانه بمانید».
طرح فاصله گذاری اجتماعی با کمال دقت و جدیّت اجرا می‌شود. لازم است برای حفظ سلامت عموم مردم با عوامل اجرای طرح مذکور کمال همکاری را به عمل آورید. بی تردید نظام و دولت اقتدار لازم را برای مقابله با بیماری کرونا و نجات جان هموطنان دارد.
به همه میهمانان و مسافران محترم اکیداً توصیه می‌شود: با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی در اسرع وقت (ظرف ۲۴ ساعت)، شهرستان اردبیل را به مقصد محل دائمی سکونت خود ترک کنند.
مجدداً به اطلاع مردم می‌رساند: خودروهای افراد متخلف از مقررات به مدت یک ماه توقیف و جریمه نقدی نیم میلیون تومانی اِعمال خواهد شد. از تردد غیر ضروری تحت هر عنوان جداً خودداری کنید. حتی برای سرگرمی کودکان و جوانان از خانه خارج نشوید. اوقات فراغت و سرگرمی اعضای خانواده را با زبان نرم روش‌های موثرِ تربیتی، مدیریت کنید.
برابر مقررات طرح فاصله گذاری اجتماعی، اصناف غیرضروری که باید تعطیل شوند، اگر از اجرای مقررات تمرّد کنند، به مدت یک ماه پلمب خواهند شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253