باشگاه خبرنگاران/ رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد ۱۰۱ نانوایی متخلف در خراسان رضوی به دلیل رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا پلمب شده اند.

محمد باباخانی رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: از زمان شروع طرح نظارت بهداشتی ضد کرونایی تاکنون تعداد ۸۳۴ نانوایی در خراسان رضوی که عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنترل کرونا را داشته‌اند، از سوی بازرسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخطار گرفته‌اند و در صورت تکرار برخورد‌های شدیدتری صورت می‌پذیرد.
وی ادامه داد: صدور این اخطاریه‌ها برای نانوایی‌های متخلف حاصل بیش از ۸ هزار نوبت بازدید از نانوایی‌های سطح شهر مشهد و ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب طرح بسیج مبارزه با کرونا از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تاکنون بوده است.
رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه نانوایان متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند گفت: از ابتدای شروع طرح تاکنون تعداد ۱۳۲ نانوایی متخلف در مناطق زیر پوشش دانشگاه به دادگاه معرفی شده و تعداد ۱۰۱ نانوایی دیگر به دلیل رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا پلمب شده‌اند.
باباخانی افزود: در حال حاضر حدود ۴ هزار نانوایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند که به‌صورت مستمر تحت نظارت و بازرسی قرار دارند و چنانچه عدم رعایت اصول بهداشتی در نانوایی که یکی از محل‌های انتقال ویروس کرونا به شمار می‌رود مشاهده شود برخورد قانونی با متخلفان آن نانوایی صورت می‌پذیرد.
وی ادامه داد: بر اساس پروتکل‌های تعیین شده پرداخت هزینه نان با استفاده از کارت‌ خوان و صرفاً توسط خود مشتری باید انجام شود و از سوی دیگر در هر نانوایی باید یک فروشنده برای دریافت وجه نقد به کار گرفته شود و این فرد به هیچ عنوان نباید در حوزه‌های تهیه و توزیع نان در تماس و ارتباط مستقیم باشد.
رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این مجموعه در زمینه حفظ سلامت مردم که مهمترین وظیفه و مسئولیتش است با هیچ کسی تعارف ندارد، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه نانوایی‌ها موضوع را به شماره‌های ۱۹۰ و ۱۹۱ اطلاع‌رسانی کنند تا بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی پذیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید