باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی این استان تاکنون هزار و ۷۶۴ مسافر تب دار شناسایی شده‌اند.

مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهر‌های خراسان رضوی، اظهار کرد: بنابر نیاز و طبق درخواست فرمانداران در شهر‌های خوشاب سه پایگاه و نیز مه‌ولات یک پایگاه بازرسی سلامت از دیروز بر شمار پایگاه‌های استان افزوده شده است.
وی ادامه داد: به این ترتیب در مجموع تعداد پایگاه‌های هلال احمر خراسان رضوی که مجری طرح بازرسی سلامت هستند به ۵۵ پایگاه افزایش یافته است.
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: در قالب اجرای این طرح از ۲۵ اسفند پارسال تا نهم فروردین ماه جاری سرنشینان ۳۱۱ هزار و۲۳دستگاه خودرو مورد ارزیابی سلامتی و تب‌سنجی قرار گرفتند.
احمدی افزود: ۸۳۷ هزار و ۸۶۹ مسافر سرنشین این خودرو‌ها غربالگری و پایش سلامت شدند که از این تعداد هزار و ۷۶۴ نفر دارای علایم اولیه بیماری کرونا و تب‌دار بودند لذا به مراکز درمانی و بیمارستان هدایت شدند.
وی تصریح کرد: از روز هشتم فروردین ماه مطابق دستورالعمل جدید تمامی مشخصات افراد دارای تب ثبت، کنترل و پیگیری می‌شود.
طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهر‌های خراسان رضوی از ۲۵ اسفند پارسال آغاز و تا روز ۱۷ این ماه ادامه دارد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید