ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود به ۳۵۹ تن رسید، گفت : پاسخ ۹ نمونه آزمایشگاهی در ۲۴ گذشته مثبت اعلام شد.

رضا چمن رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلام اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون پاسخ ۳۵۹ نمونه آزمایشگاهی در محدوده زیر مجموعه این دانشگاه مثبت شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۲۸۳ تن معادل ۷۹ درصد با بهبودی از مرکز درمانی این شهر مرخص شدند.
وی بر ضرورت استمرار طرح «در خانه ماندن» و پرهیز از هر گونه دید و بازدید و مسافرت تاکید کرد و یادآور شد: شهروندان به رعایت اصول خود مراقبتی و کنترل تماس‌ها در منزل و بویژه در ارتباط با سالمندان و کسانی که بیماری های مزمن زمینه ای دارند، مدافعان سلامت را یاری کرده و از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آخرین عملکرد این دانشگاه در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا ویروس را این گونه بیان کرد: جمعیت غربال شده در این طرح ۲۱۲ هزار تن معادل ۸۲ درصد بوده و همچنین ۸۶ درصد از کسانی که اطلاعات سامانه خود ارزیابی (salamat.gov.ir) را تکمیل کرده‌اند، پیگیری فعال شدند.
چمن تاکید کرد: درصورت بی توجهی شهروندان به توصیه های پزشکی و عدم رعایت نکات بهداشتی کنترل این ویروس تا شهریور ماه طول خواهد کشید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c