ایرنا/ سرپرست گروه پیش بینی و صدور آگاهی‌های جوی هواشناسی استان سمنان گفت: دامداران، با توجه به بارش‌ها در ارتفاعات این استان، از چرای دام‌ها در ساعات ناآرام هوا به دلیل خطر سیلاب در این مناطق و مسیل‌ها خودداری کنند.

نادیا میرشجاع سرپرست گروه پیش بینی و صدور آگاهی‌های جوی هواشناسی استان سمنان با اشاره به کاهش نسبی دمای هوای سمنان، افزود: کشاورزان و باغبانان این استان به منظور جلوگیری از یخ‌زدگی سردرختی‌ها هشدارها را جدی بگیرند و تمهیدات لازم را لحاظ کنند.
وی بیان کرد: با توجه به کاهش محسوس دما گلخانه‌داران و مرغداران نسبت به تنظیم دما، رطوبت تهویه و نور گلخانه‌ها و کنترل سطوح پوششی سالن‌ها اقدام کنند.
سرپرست گروه پیش بینی و صدور آگاهی‌های جوی هواشناسی استان سمنان ادامه داد: بارش‌ها به همراه رگبار و رعد و برق در مناطق مختلف استان تا ۷۲ ساعت آینده ادامه دارد.
وی با اشاره به کاهش ۲ تا پنج درجه‌ای دمای هوای سمنان، تصریح کرد: باد شدید در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مناطق استان سمنان را در برخی از ساعت‌ها در می‌نوردد.
میرشجاع ابراز داشت: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه و بیشینه دمای هوای شهر سمنان به ترتیب ۹ و ۱۷ درجه سانتیگراد بود.
سرپرست گروه پیش بینی و صدور آگاهی‌های جوی هواشناسی استان سمنان گفت: در این مدت، رضوان و شهمیرزاد با ۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمسار با ۲۶ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان سمنان بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c