خبرآنلاین/ فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران معدل سنی فوت‌شدگان بر اثر کرونا در تهران را بین ۶۲ تا ۶۵ سال و متوسط سن ابتلا را ۵۰ سال عنوان کرد.

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران درباره رده سنی فوت‌شدگان ناشی از کرونا در تهران گفت: در تهران معدل سنی فوت‌شدگان بین ۶۲ تا ۶۵ سال بوده که خوشبختانه نسبت به معدل سنی کشور بالاتر بوده است، البته از نظر ما هر مورد فوتی تلخ است.
وی ادامه داد: معمولا در کشور ما افراد بالای ۶۰ سال یک بیماری زمینه‌ای هم دارند و از این نظر نشان می‌دهد کسانی که در تهران فوت شده‌اند یک عامل زمینه‌ای داشتند.
زالی افزود: بین فوت‌شدگان و ضعف سیستم ایمنی آن‌ها ارتباط بوده است و عمدتا این افراد یک بیماری زمینه‌ای داشتند، البته برخی هم فاقد بیماری‌های زمینه‌ای بودند، چرا که بیماری کووید۱۹ در ۲۰ درصد موارد افراد مبتلا را با شدت جدی درگیر می‌کند که عمدتا در سن بالاست.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: در عین حال متوسط سن ابتلا در تهران ۵۰ سال بوده است که عدد نسبتا پایینی تلقی می‌شود، البته مواردی هم داشتیم که جوان بودند و یا بیماری زمینه‌ای هم نداشتند اما فوت شده‌اند، میزان شدت ابتلا و میزان فوت متاثر از سیستم ایمنی بدن است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651