ایرنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در حین گشت و کنترل در حاشیه رودخانه کرج موفق به کشف و شناسایی یک مورد آلودگی نفتی در رودخانه شدند.

فردین حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز افزود:‌ ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در حین گشت و کنترل در حاشیه رودخانه کرج متوجه آلودگی رودخانه در اثر نشت مواد نفتی شدند و پس از ساعت‌ها تلاش، منبع آلودگی را که از مخازن نفتی یکی از ویلاهای واقع در روستای پورکان بود، مورد شناسایی قرار دادند.
وی اظهار داشت: پس از هماهنگی با مراجع قضایی و مدیریت آبگیر بیلقان، بلافاصله اقدامات کنترلی در جهت جلوگیری از ادامه نشت انجام و متعاقب آن عملیات پاکسازی توسط مامورین آبگیر بیلقان آغاز شد و هم اکنون نیز در حال انجام است.
حکیمی گفت: علیرغم هشدارهای محیط زیست، هر ساله شاهد نشت مواد نفتی از سوی مخازن سوخت ویلاهای مستقر در حاشیه رودخانه هستیم که متاسفانه در اثر عدم نظارت صاحبان ویلاها و سهل انگاری سرایدار ویلاها صورت می‌گیرد.
متخلف پس از تشکل پرونده حقوقی به مرجع قضایی معرفی و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.
رودخانه کرج در حد فاصل بیلقان تا دیزین واقع شده، ۷۵ کیلومتر طول دارد، از کوه کلون بستک در ارتفاعات خرسنگ سرچشمه می‌گیرد و در تمام طول مسیر خود از شیب تند دره‌ها و صخره‌ها عبور می‌کند و در نهایت به دریاچه نمک واقع در نزدیکی شهر قم می‌ریزد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af