باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در این استان گفت: تاکنون ۱۵۱ واحد صنفی متخلف در راستای این طرح پلمب شدند.

مسعود بهرام‌نژاد سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه اظهار کرد: از این تعداد، ۱۶ واحد صنفی متخلف در ۲۴ ساعت گذشته پلمب شدند.
وی با بیان اینکه مصرف بنزین به واسطه اجرای طرح فاصله گذاری در کرمانشاه کاهش یافته است، افزود: میزان مصرف سوخت در دوازدهم فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است؛ این روند در روز‌های گذشته نیز مشاهده می‌شد.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه ادامه داد: تاکنون بیش از هشت هزار خودرو غیربومی که قصد ورود به شهر‌های استان را داشتند بازگردانده شده‌اند که ۵۲۴ مورد از آن‌ها مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.
بهرام نژاد گفت: در ۲۳ نقطه از ورودی‌های شهر‌های استان گیت‌های کنترل تردد فعال هستند و ۴۸۰ نفر از نیرو‌های نظامی و انتظامی از ورود خودرو‌های غیر بومی به شهر‌ها جلوگیری می‌کند.
وی افزود: همچنین در ۵۸ نقطه از مسیر‌های استان موانع فیزیکی به منظور جلوگیری از تردد خودرو‌ها قرار داده شده است.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: از ابتدای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ۱۶۰ خودرو متخلف در کرمانشاه توقیف شدند، که ۱۶ مورد از آنان در ۲۴ ساعته گذشته بود.
بهرام نژاد عنوان کرد: تاکنون ۳۷۵ خودرو متخلف شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شده‌اند که ۱۴۷ مورد از آنان در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: طرح جلوگیری از برگزاری مراسم ۱۳ بدر از صبح امروز در کرمانشاه اجرایی شده است.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه بیان کرد: استاندار کرمانشاه صبح امروز در نشست ویدئو کنفرانس با فرمانداران روند اجرای این طرح را توجیه و دستورات لازم را به فرمانداران ابلاغ کرد.
بهرام نژاد گفت: به منظور کاهش خطر شیوع بیماری کرونا در سطح استان تجمع افراد در تمام تفرجگاه‌ها و فضای‌های سبز درون و بیرون شهر‌ها در روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.
وی افزود: تمام شهرداری‌های استان موظف شده‌اند که در فضا‌های سبز و اماکن گردشگری اجازه اتراق به مردم ندهند و مسیر‌های منتهی به این مکان‌ها توسط پلیس مسدود خواهند شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حاشیه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها نیز تابلو‌های توقف ممنوع توسط راهداری، شهرداری و پلیس راهور نصب خواهد شد و به شدت با افرادی که در این ۲ روز در حاشیه جاده‌ها توقف کنند برخورد می‌شود.
بهرام‌نژاد افزود: علاوه بر گشت‌های انتظامی دوربین‌های شهری نیز بر تردد و توقف خودرو‌ها نظارت دارند و در صورت توقف خودرو‌ها در تفرجگاه‌ها و حاشیه راه‌ها اعمال قانون خواهند شد.
وی اضافه کرد: همچنین خودرو‌هایی که در این ایام تردد بیش از حد در سطح شهر داشته باشند با کمک دوربین‌های نظارتی شناسایی می‌شوند؛ در مرحله نخست به آن‌ها تذکر داده خواهد شد و در صورت تکرار برای مالکان خودرو‌ها جریمه صادر می‌شود.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه افزود: نیرو‌های سپاه و بسیج در خروجی تمام شهر‌های استان مستقر خواهند شد و از خروج افراد از شهر‌ها با جدیت جلوگیری می‌کنند.
بهرام نژاد گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح گشت‌های راهداری محیط زیست میراث فرهنگی بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها نیز به کمک نیرو‌های نظارتی خواهند آمد.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی از این طرح حمایت می‌کند، گفت: در صورتی که افراد به توصیه‌های ماموران در روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین توجه نکنند برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه در رابطه با کنترل ورود و خروج به روستا‌ها عنوان کرد: دهیاران با کمک بسیج ورودی روستا را در این ۲ روز کنترل خواهند کرد و اجازه ورود و خروج را نمی‌دهند.
بهرام نژاد با تاکید بر اینکه دستفروشی در این ۲ روزه ممنوع است، گفت: سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه‌ها دکه‌ها و تمام غرفه‌های عرضه محصولات استان در روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین تعطیل خواهند بود.
وی در رابطه با مسیر‌های طبیعت گردی و کوه پیمایی گفت: در مسیر‌های طبیعت گردی نیز گشت‌های محیط‌زیست و جنگلبانی مستقر خواهند شد و از تردد افراد جلوگیری می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246