ایرنا/ مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: با هدف پیشگیری از تبعات روانشناختی شیوع بیماری کرونا سامانه روانشناختی بحران این ویروس در البرز راه اندازی شده است.

اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: شیوع بیماری کرونا سبب ایجاد استرس، ناامنی، اضطراب و ترس در بین اقشار مختلف جامعه شده است و تبعات این بیماری در ابعاد مختلف می تواند برای جامعه بسیار زیاد و آسیب زننده باشد.
وی ادامه داد: به همین دلیل معاونت پیشگیری بهزیستی باراه‌اندازی سامانه خودارزیابی روانشناختی در بحران ویروس کرونا در نظر دارد تا به صورت هوشمند افراد جامعه را در این شرایط بحرانی ، از نظر وضعیت روانشناختی، غربالگری نماید و توصیه های لازم را به هموطنان بزرگوار ارایه دهد.
حیدری گفت : این سامانه با هدف تدوین محتوی مناسب متناسب با وضعیت سلامت روان افراد ،غربالگری صحیح و مبتنی بر شواهد علمی، ارایه توصیه های کارشناسی و علمی روانشناختی و پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی ناشی از بحران ویروس کرونا راه‌اندازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: نتایج نمایش داده شده و توصیه های ارایه شده در این سامانه، بر اساس پاسخ دهی افراد به سوالات پرسشنامه استرس، افسردگی و اضطراب می باشد و جایگزین مداخلات و مصاحبه های تخصصی را شامل نمی شود.
مدیرکل بهزیستی استان البرز اظهارداشت: مردم این استان برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه الکترونیکی بهزیستی البرز مراجعه کنند.
ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۱۹۹ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af