فارس/ استاندار خوزستان گفت: ۳۹درصد مبتلایان ویروس کرونا در خوزستان زنان خانه‌دار هستند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در خصوص آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان اظهار کرد: در خوزستان تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا به ۷۱۸ بیمار رسیده و آمار امروز ۲۵ نفر بوده است؛در موارد فوت ناشی از کرونا به ۸۵ مورد رسیدیم و در ۲۴ ساعت گذشته ۵ فوتی گزارش شده است.
وی افزود: در دو هفته اخیر تعداد بیماران کاهش پیدا کرده، تعداد بیماران بستری افزایش پیدا کرده و تعداد بیماران بهبود یافته نیز افزایش پیدا کرده که نشان می‌دهد در بحث درمان و سلامت موفق عمل کردیم.
استاندار خوزستان گفت: موارد مشکوک ۳۲۰۰ نفر بوده که ۷۱۰ مثبت و مابقی کرونا نبودند و مربوط به دیگر بیمارها بود و ۱۷۸ مورد بستری در حال حاضر داریم.
وی ادامه داد: ۳۲۸۱ مورد اطرافیان بیماران کرونا تست شدند که در صورت بیمار بودن سریعا مورد بررسی قرار گرفتند. ۱۹۶ نفر از آن‌ها مشکوک بودند و از این تعداد ۴۷ مورد مثبت گزارش شدند که با جداسازی آن‌ها نگذاشتیم عامل انتقال به دیگران باشند.
شریعتی بیان کرد: ۵۷درصد مبتلایان بیماری زمینه‌ای داشته و ۴۳ درصد بیماری زمینه ای ندارند
اما ۸۱درصد فوتی‌ها کسانی هستند که بیماری زمینه ای دارند و ۱۹ درصد فوتی ها بیماری زمینه ای ندارند.
استاندار خوزستان در خصوص چگونگی توزیع شغلی بیماران کرونایی گفت: ۳۹ درصد زنان خانه‌دار، ۱۰درصد بازنشسته ۱۰درصد کارمند و کارگر و میزان مبتلایان کادر درمان ۵درصد است که نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: از بانوان خانه دار درخواست می‌کنم به دلیل خطری که انها را تهدید می‌کند تا آنجایی که امکان دارد از منزل خارج نشوند‌.
شریعتی ادامه داد: بیشترین فوتی‌ها بیماری‌های قلبی وعروقی و ریوی دارند. ۵۶درصد فوتی مردان و ۴۴درصد زنان یعنی هم موارد فوت و ابتلا در مردان بیشتر است.
وی افزود: ۹۵درصد شهروندان و ۵درصد روستاییان به کرونا مبتلا شده اند و این نشان میدهد در روستاها به دلیل مداخلاتی که صورت گرفته شرایط بهتر است.
استاندار خوزستان گفت: اهواز شرق با ۱۲۶ و اهواز غرب با ۱۰۵ مورد، بیشترین موارد مبتلا به بیماری کرونا را در استان داشتند.
وی افزود: وقتی تعداد مبتلایان در خرمشهر را در یکصدهزار نفر تقسیم کنیم مشاهده می‌کنیم هنوز آمار آن بالا است و این به آن دلیل است که اقدامات مداخله‌ای را دیر انجام دادند.
شریعتی اظهار کرد: با توجه به اقداماتی که در ورودی اندیمشک انجام شده امیدوار هستیم ‌که وضعیت بهتر شود. آمار باوی، امیدیه، شوشتر، ماهشهر رو به افزایش است به ویزه ماهشهر و خرمشهر، که انتظار می‌رود که با اقدمات مداخله‌ای که فرمانداران انجام می‌دهند کاهش پیدا کنند.
وی ادامه داد: وضعیت دزفول و آبادان ثابت مانده که نشان می‌دهد اقدامات مداخله‌ای تاثیر خود را گذاشته است.
استاندار خوزستان با اشاره به میزان سرایت بیماری از یک شخص به افراد دیگر گفت: آمار دقیق نشان می‌دهد تعطیلی مدارس، مراکز تجاری، ادارات، در خانه ماندن مردم و ممانعت از سفر در کاهش سرایت بیماری تاثیر خود را گذاشته است.
شریعتی عنوان کرد: هیچ دارو و واکسن برای درمان قطعی بیماری شناسایی نشده و داروهای معرفی شده فقط در کاهش بیماری موثر هستند لذا لازم است افراد سالم و بیمار مراقبت بیشتری کرده و افراد بیمار جداسازی شوند.
او ادامه داد: نباید با کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ و میر فکر کنیم این ویروس را شکست داده‌ایم. هیچ چیز بدتر از آن نیست که قبل از ریشه کنی کاملا کرونا آن را دست کم‌ بگیریم و فکر کنیم شرایط عادی است.
وی افزود: همه فرمانداران باید به صورت شبانه روزی و بی وقفه بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نظارت دقیق داشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335